Rabat dla wszystkich na 5 urodziny Dolinki – Sobotni festyn na Kalbarze – Wycieczka rowerowa

Fot. MOSiR Elbląg
Mija właśnie 5 lat od uroczystego otwarcia Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka. Specjalnie z okazji urodzin Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował prezent dla elblążan. W najbliższą niedzielę (20 września) każdy gość, bez względu na wiek, za wejście zapłaci cenę biletu ulgowego. Oznacza to, że godzinny pobyt będzie kosztował: 6,50 zł do godz. 8.00; do godz. 11.00 – 7,50 zł, a następnie do końca dnia (do godz. 22.00) – 10,50 zł.

Przypomnijmy, że Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka otwarto 21 września 2015 r. Nazwę tego obiektu wybrali sami elblążanie. Ogłoszono bowiem konkurs, na który nadesłano wówczas ponad 350 propozycji. Niektóre propozycje były bardzo pomysłowe, np. „Szuwarek”, „Świątynia Posejdona”, „Utopia” czy „Mokre szaleństwo”. Zwyciężyła jednak Dolinka, która w ciągu pięciu lat gościła niemalże 1 milion 640 tysięcy osób.

Cieszy nas duże zainteresowanie CRW Dolinka oraz zaufanie, jakim obdarzają nas mieszkańcy. Przez te 5 lat odwiedzało nas codziennie około 1100 – 1300 osób. W tym czasie odbyło się również wiele imprez o charakterze sportowym i rekreacyjnym, np. zawody w pięcioboju nowoczesnym, wiosna i jesień pływacka, warsztaty dla dzieci trenujących pływanie z mistrzynią olimpijską – Otylią Jędrzejczak, Aquathlon, a także Andrzejki czy Rodzinna Noc na Dolince. – mówi Andrzej Bugajny, dyrektor MOSiR. – Trudnym okresem dla nas wszystkich był szczególnie początek pandemii, kiedy musieliśmy zamknąć obiekty sportowe, w tym Dolinkę. Od razu w pierwszym dniu, kiedy przepisy zezwoliły na ponowne otwarcie basenów, CRW Dolinka została udostępniona mieszkańcom. Początkowo, po przerwie w działaniu, odwiedzało nas około 300 osób dziennie. Teraz jest już prawie 900, czyli 3 razy więcej niż kilka miesięcy temu – dodaje Andrzej Bugajny.

Stosujemy się do wszelkich wytycznych dla obiektów sportowych i basenowych, tak aby zapewnić bezpieczeństwo naszym użytkownikom, a także pracownikom – informuje Adam Krause, kierownik CRW Dolinka. – Należy pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego, dezynfekowaniu rąk, a także o zakrywaniu ust i nosa poza częścią basenową.

Zapraszamy do Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka codziennie od godz. 6.00 do 22.00. Szczególnie zachęcamy do skorzystania z basenu w niedzielę, 20 września, w ramach promocji: „Bilet Ulgowy dla Wszystkich na 5. urodziny Dolinki”.

Sobotni festyn na Kalbarze

Dla każdego, kto interesuje się sportem i lubi aktywność fizyczną, jest to idealna impreza. 19 września Elbląg po raz kolejny będzie gospodarzem Narodowego Dnia Sportu, który połączy się z Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu. W programie wiele ciekawych atrakcji.

Na początek imprezy zorganizowany zostanie przejazd rowerowy. Uczestnicy wystartują z Placu Jagiellończyka i przejadą ulicami miasta. Trasa przebiegała będzie przez ulice: Karowa – Teatralna – Browarna – Trasa UE – Radomska – Stawidłowa – Warszawska – Tysiąclecia – Grunwaldzka –

Mickiewicza – Kościuszki i zakończy się przejazdem na Torze Wrotkarsko – Łyżwiarskim Kalbar przy ul. Agrykola, gdzie odbędzie się festyn dla mieszkańców.

Przygotowane będą darmowe hulajnogi elektryczne, symulator zderzeń, tor przeszkód dla rowerków i hulajnóg dziecięcych, bicykle, zajęcia sportowe, konkursy, malowanie twarzy, malowanie na stretchu oraz punkty gastronomiczne. Dla fanów ulicznej odmiany koszykówki zostanie rozegrany turniej, do którego będzie można zapisać się w biurze zawodów przed startem rywalizacji. Najlepsze ekipy otrzymają puchary.

Odbędą się również dwa konkursy – na najbardziej oryginalny, nietypowy retro rower oraz na najbardziej elegancki strój rowerowy. Rozstrzygnięcie konkursów nastąpi podczas festynu na terenie Toru Kalbar. A na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Program:

10:00 – start przejazdu rowerowego z Pl. Jagiellończyka

11:00 – 17:00 – atrakcje w ramach festynu sportowego na Torze Kalbar

13:00 – początek turnieju Streetballa

Organizatorzy: Urząd Miejski w Elblągu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Fundacja Zwalcz Nudę, Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków. W przeprowadzeniu festynu pomagać będą wolontariusze z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu.

Rowerowe odwiedziny domu podcieniowego

Kolejna odsłona Miejskiej Wycieczki Rowerowej będzie prowadziła do wsi Marynowy pod Nowym Dworem Gdańskim, gdzie będziemy mieli okazję podziwiać zabytkowy dom podcieniowy i zwiedzić jego wnętrze. Stan zagrożenia epidemicznego sprawia, że nasza jazda musi się odbywać w podwyższonym reżimie sanitarnym. Zatem podczas jazdy będziemy musieli zachować następujące zasady bezpieczeństwa: witamy się bezkontaktowo, typu „łokietek” lub „żółwik”, na postojach zachowujemy dystans 2 metrów, każdy zabiera własny płyn dezynfekcyjny, w peletonie jedziemy jeden za drugim (nie parami obok siebie), na ewentualność wejścia do pomieszczeń zamkniętych miejmy osłony ust i nosa.

Wycieczka wystartuje z Elbląga, następnie udamy się przez Jazową, Lubstowo i Myszewo do Marynowych. Droga powrotna będzie wiodła przez Nowy Dwór Gdański, Kmiecin, Solnicę i Kazimierzowo do Elbląga. Na trasie będzie dominował asfalt dobrej jakości, ale nie zabraknie także betonowych płyt oraz odcinka bruku.

– Tym razem celem naszej jazdy będzie zabytkowy dom podcieniowy w miejscowości Marynowy, do którego dzięki uprzejmości jego właścicielki będziemy mogli wejść i napić się herbaty, kawy oraz skosztować domowego ciasta. Nasza wycieczka wpisuje się także w trwającą cały wrzesień akcję ,,Rowerowa Stolica Polski”, w której bierze udział elbląski samorząd. Każdego z uczestników prosimy zatem o zainstalowanie aplikacji o tak samo brzmiącej nazwie, żeby mógł przejechanymi kilometrami wesprzeć Elbląg – informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR.

Każdy z rowerzystów i rowerzystek powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę i klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę. Rekomendujemy jazdę na rowerach górskich (MTB) oraz trekkingowych i gravelowych wyposażonych w bieżnikowane opony i działające przerzutki.

Również w 2020 roku trwa konkurs na najaktywniejszych uczestników MWR (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach roku 2020). Prosimy zatem o zabranie swoich książeczek turystyki kolarskiej PTTK. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu bieżącego roku na podstawie liczby zgromadzonych pieczątek w w/w książeczce.

Tempo jazdy będzie spokojne, dopasowane do możliwości grupy i nawierzchni drogi. W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie czy robienie zdjęć. Główna przerwa, około godzinna, będzie w domu podcieniowym. Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie także słodkiego wsparcia energetycznego. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu! Do Elbląga wrócimy około godziny 16.

Miejskie Wycieczki Rowerowe organizowane są przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, we współpracy z: PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Biuro Podróży Variustur i Urząd Gminy w Elblągu. Ruszamy w niedzielę, 20 września 2020 roku o godzinie 10:00 z placu pod katedrą św. Mikołaja.

Tekst i fot. MOSiR

Elbląg rekreacja sport powszechny

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x