Tomasz Chwaliszewski jako pierwszy chce pokonać Jeziorak – Odważne wyzwanie z przesłaniem

Jeśli mu się powiedzie będzie pierwszą osobą, która dokona tego wyczynu. Według Urzędu Żeglugi Śródlądowej żaden z pływaków długodystansowych nie przepłynął do tej pory najdłuższego jeziora w Polsce - Jezioraka.Tomasz Chwaliszewski postanowił podjąć się tego wyzwania .To nie jego pierwsze ekstremalne przedsięwzięcia. Podejmuje odważne próby, którym towarzyszy zawsze ważne przesłanie.

Chwaliszewski rozpoczął już przygotowania do przepłynięcia najdłuższego jeziora w Polsce. Próba przewidziana jest między 22 a 30 czerwca 2015 roku. Wystartuje z miejscowości Zalewo ,by po około 12 godzinach dotrzeć do Iławy . To 28 km, w rzeczywistości będzie to dystans o kilka kilometrów dłuższy. GPS na bieżąco będzie zapisywał długość oraz czas płynięcia. Temperatura wody podczas próby wyniesie około 17-20 stopni. Tak jak w poprzednich przedsięwzięciach pływak może płynąć w piance. Jedynym wyjątkiem był kanał La Manche . Zgodnie z zasadami zawodnik musi przepłynąć bez dotknięcia łodzi. Dozwolone są przystanki w formie pływania w miejscu – w takiej pozycji zawodnik może przyjmować pożywienie i płyny.

„ Ciężko pracuję na treningach, aby zrealizować swój cel” – opowiada Chwaliszewski. „Od października znowu rozpocząłem treningi po okresie odnowy biologicznej. Codziennie staram się pływać. Pierwszy trening 15.00-17.00,drugi koło 20.00 godziny . Do tego 4 razy w tygodniu siłownia oraz ćwiczenia z gimnastyki ogólnej. Wszystko po to, aby zachować ogólną gibkość i zwinność, bo bez tego nie ma nawet sensu myśleć długodystansowym pływaniu” .

Jednak trening to nie wszystko. Oprócz przygotowania fizycznego bardzo ważna jest także silna psychika.. Podczas tego rodzaju prób zawsze może przyjść kryzys.

”Poczułem to na własnej skórze podczas przepłynięcia Zatoki Gdańskiej w dwie strony. Istnieje możliwość, że w czasie długotrwałego wysiłku wątroba, nerki czy jelita mogą być narażone na niskie dostarczanie krwi i tym samym słabszą wydolność później. Wydaje mi się , iż fizycznie jestem w stanie sobie z tym wszystkim poradzić. Nie mówię tu oczywiście o warunkach pogodowych , nad którymi nikt nie jest w stanie zapanować, a które zniweczyły całe moje przygotowania podczas przepłynięcia kanału La Manche” – wyjaśnia Tomasz Chwaliszewski..

Chwaliszewski to człowiek ,który realizując swoje pasje pomagając jednocześnie innym .

Akcje charytatywna towarzyszy każdemu z jego przedsięwzięć .I tak jest tym razem .

Zbierane są pieniądze na rehabilitację Błażeja Żyty -9 letniego chłopca z porażeniem mózgowym ,z którym Chwaliszewski zaprzyjaźnił się na basenie w Osielsku.

Więcej informacji możecie Państwo uzyskać na stronie Pana Tomasz Chwaliszewskiego.

www.tomaszchwaliszewski.pl lub www.facebook.com/TomaszChwaliszewski

{AdmirorGallery}chwaliszewski19{/AdmirorGallery}

Miło nam poinformować ,iż Burmistrz miasta Iława objął patronatem wydarzenie pływackie Tomasza Chwaliszewskiego. „Pokonać najdłuższe jezioro w Polsce -Jeziorak „

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

iława pływanie

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x