VI Puchar Warmii i Mazur Open Water 2021 – Anna Goździejewska i Piotr Woźniak

Fot. MTP Kormoran Olsztyn facebook (ilustracja)
W sobotę (21 sierpnia) na j. Krzywym w Olsztynie odbyła się finałowa impreza VI Pucharu Warmii i Mazur w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych. Poznaliśmy triumfatorów całego cyklu w open i kategoriach wiekowych. Główne nagrody zdobyli: Anna Goździejewska (Tomaszkowo) i Piotr Woźniak (Olsztyn). Uczestnicy zdobywali punkty podczas ośmiu wyścigów kolejno w: Rajgrodzie, Ełku, Mrągowie, Wejsunach, Wilkasach, Olecku, Miłakowie i Olsztynie.

Sobotnia impreza była głównym punktem Festiwalu Sportów Wodnych. Wyścig na 3000 metrów zaliczany do punktacji wygrał Piotr Woźniak, drugi był Jacek Nowacki, a trzeci Konrad Kozłowski (wszyscy Olsztyn). Wśród pań najlepsza okazała się Dominika Michalik (Białystok) przed Anną Goździejewską i Anna Zaleską (Olsztyn). W grupach wiekowych zwyciężali: kategoria I: Wiktoria Karaś (Warszawa) i Piotr Woźniak, kategoria II: Anna Zaleska i Krzysztof Pielowski (Olsztyn), kategoria III: Dominika Michalik i Paweł Gregorowicz (Olsztyn), kategoria IV: Anna Goździejewska i Vilmantas Krasauskas (Litwa), kategoria V: Zbigniew Zieliński (Łomża).

W wyścigu „piankowiczów”najszybsi byli: Bożena Jaskowska (Kraków) i Mikołaj Jednaszewski (Olsztyn)

Po tym wyścigu rozstrzygnęły się losy całej punktacji sezonu. W open zwyciężyli wspomniani: Anna Goździejewska i Piotr Woźniak, drugie miejsca zajęli: Anna Zaleska i Konrad Kozłowski, a trzecie Justyna Łagowska (Olsztyn) i Jacek Nowacki. Zwycięzcy grup wiekowych: kategoria I: Angelika Wikieł (Ostrołęka) i Piotr Woźniak, kategoria II: Anna Zaleska i Piotr Szewczyk (Warszawa), kategoria III: Dominika Michalik i Paweł Gregorowicz, kategoria IV: Anna Goździejewska i Vilmantas Krasauskas , kategoria V: Zbigniew Zieliński. W piankach triumfowali zwycięzcy sobotniego wyścigu: Bożena Jaskowska i Mikołaj Jednaszewski

Rywalizowano również na dystansie 1500 metrów. Wygrał Jacek Łuczak (Olsztyn), drugi był Marek Hasso-Agopsowicz (Olsztyn), a trzeci Radosław Szczepański (Olsztyn). W piance najlepszy czas uzyskał Łukasz Flisikowski (Starogard Gdański)

Finał w Olsztynie

Dystans 3000 metrów

Kobiety open

1 MICHALIK Dominika MKS Juvenia Białystok Białystok 1979 00:46:42

2 GOŹDZIEJEWSKA Anna Aquasfera Masters Olsztyn Tomaszkowo 1967 00:54:11

3 ZALESKA Anna Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1988 00:54:37

………………………………………………………………………….

6 ŁAGOWSKA Justyna Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1982 01:06:37

Kategoria I

1 KARAŚ Wiktoria AZS Łódź Warszawa 2001 01:05:57

Kategoria II

ZALESKA Anna Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1988 00:54:37

2 BOŁTUĆ Małgorzata niezrzeszony Wrocław 1983 00:55:46

3 ŁAGOWSKA Justyna Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1982 01:06:37

Kategoria III

1 MICHALIK Dominika MKS Juvenia Białystok Białystok 1979 00:46:42

2 ŁOJKO Natalia Team Karaś Warszawa 1981 01:07:30

Kategoria IV

1 GOŹDZIEJEWSKA Anna Aquasfera Masters Olsztyn Tomaszkowo 1967 00:54:11

Mężczyźni open

1 WOŹNIAK Piotr MTP Kormoran Olsztyn Olsztyn 2005 00:35:54

2 NOWACKI Jacek MTP Kormoran Olsztyn Olsztyn 2005 00:36:46

3 KOZŁOWSKI Konrad MTP Kormoran Olsztyn Olsztyn 2004 00:36:59

……………………………………………………

4 PIELOWSKI Krzysztof niezrzeszony Olsztyn 1991 00:38:47

5 GREGOROWICZ Paweł Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1974 00:40:42

6 PALMI-KUKIEŁKO Mieszko Aquasfera Masters Olsztyn Wejsuny 1993 00:40:47

7 KONOPACKI Piotr Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1978 00:45:17

9 MÓWIŃSKI Grzegorz Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1969 00:46:05

10 KIERES Michał Aquasfera Masters Olsztyn Jaroty 1984 00:48:19

12 DĄBROWSKI Paweł Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1974 00:49:22

15 MATUSIAK VEL MATUSZEWSKI Adam Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1974 00:53:40

17 MILEWSKI Bogdan Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1969 00:53:53

22 GOZDAN Dariusz Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1968 00:59:15

24 GRABOWSKI Grzegorz Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1989 01:02:21

Kategoria I

1 WOŹNIAK Piotr MTP Kormoran Olsztyn Olsztyn 2005 00:35:54

2 NOWACKI Jacek MTP Kormoran Olsztyn Olsztyn 2005 00:36:46

3 KOZŁOWSKI Konrad MTP Kormoran Olsztyn Olsztyn 2004 00:36:59

4 PALMI-KUKIEŁKO Mieszko Aquasfera Masters Olsztyn Wejsuny 1993 00:40:47

Kategoria II

1 PIELOWSKI Krzysztof niezrzeszony Olsztyn 1991 00:38:47

2 KIERES Michał Aquasfera Masters Olsztyn Jaroty 1984 00:48:19

3 SZEWCZYK Piotr Luft Tri Team Warszawa 1987 00:48:32

……………………………………

6 GRABOWSKI Grzegorz Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1989 01:02:21

Kategoria III

1 GREGOROWICZ Paweł Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1974 00:40:42

2 KONOPACKI Piotr Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1978 00:45:17

3 DĄBROWSKI Paweł Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1974 00:49:22

…………………………………

5 MATUSIAK VEL MATUSZEWSKI Adam Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1974 00:53:40

Kategoria IV

1 KRASAUSKAS Vilmantas Torpedos Marijampole 1964 00:46:02

2 MÓWIŃSKI Grzegorz Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1969 00:46:05

3 MILEWSKI Bogdan Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1969 00:53:53

……………………………………………………….

5 GOZDAN Dariusz Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1968 00:59:15

Kategoria V

1 ZIELIŃSKI Zbigniew niezrzeszony Łomża 1954 01:16:22

Pianki

Kobiety Open

1 JASKOWSKA Bożena Neon Team Kraków 1978 00:55:07

Mężczyźni Open

1 JEDNASZEWSKI Mikołaj MTP Kormoran Olsztyn Olsztyn 2001 00:37:34

2 BORKO Cezary Najmowicz Triathlon Olsztyn 1973 00:49:56

3 ŁOPIŃSKI Gaweł Bartosz Team Karaś Warszawa 1975 00:50:40

…………………………………

4 SZYMKOWIAK Marcin MKP Narie 10,5 Morąg 1982 00:54:01

7 CHARZYŃSKI Marcin MKP Narie 10,5 Morąg 1963 00:58:18

9 ZARĘBA Adam MKP Narie 10,5 Morąg 1973 01:06:01

Dystans 1500 metrów

Mężczyźni

1 ŁUCZAK Jacek Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1978 00:30:40

2 HASSO-AGOPSOWICZ Marek Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1948 00:53:21

3 SZCZEPAŃSKI Radosław niezrzeszony Olsztyn 1964 00:53:29

Pianki

Mężczyźni Open

1 FLISIKOWSKI Łukasz niezrzeszony Starogard Gd. 1981 00:24:02

2 BISTRON Alan Team Karaś Płońsk 1989 00:27:34

3 STUKAN Łukasz RKS HUWDU Morąg 1985 00:32:25

Punktacja generalna VI Warmii i Mazur

Kobiety Open

1 GOŹDZIEJEWSKA Anna Aquasfera Masters Olsztyn Tomaszkowo 360

2 ZALESKA Anna Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 325

3 ŁAGOWSKA Justyna Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 320

………………………………

7 KAROLSKA Ewa niezrzeszony Ełk

12 KOPICZKO Sandra niezrzeszony Giżycko

15 BOGDAŃSKA Katarzyna Smashing Papkins Giżycko

16 WACŁAWSKA Agata Orka Masters Iława Iława

20 GOJLIK Bożena niezrzeszony Elbląg

22 GŁADKOJĆ Marta niezrzeszony Olsztyn

Kategoria I

1 WIKIEŁ Angelika SP Narew Ostrołęka Ostrołęka 1998

2 TOFIL Emilia K.S Delfin Gdynia Gdynia 2005

3 KOSSOWSKA Julita UKS 190 Łódź 2005

…………………………….

7 KOPICZKO Sandra niezrzeszony Giżycko 1997

8 BOGDAŃSKA Katarzyna Smashing Papkins Giżycko 1995

9 GŁADKOJĆ Marta niezrzeszony Olsztyn 2002

Kategoria II

1 ZALESKA Anna Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1988

2 ŁAGOWSKA Justyna Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1982

3 BOŁTUĆ Małgorzata niezrzeszony Wrocław 1983

……………………………………..

4 KAROLSKA Ewa niezrzeszony Ełk 1988

5 WACŁAWSKA Agata Orka Masters Iława Iława 1982

Kategoria III

1 MICHALIK Dominika MKS Juvenia Białystok Białystok 1979

2 KRAŚNICKA Dorota niezrzeszony b/d 1977

3 STEFANOWSKA Agnieszka ISWIM Białystok Białystok 1974

Kategoria IV

1 GOŹDZIEJEWSKA Anna Aquasfera Masters Olsztyn Tomaszkowo 1967

2 KORONA Tatiana Team Karaś Warszawa 1967

3 GOJLIK Bożena niezrzeszony Elbląg 1960

Mężczyźni Open

1 WOŹNIAK Piotr MTP Kormoran Olsztyn Olsztyn 415

2 KOZŁOWSKI Konrad MTP Kormoran Olsztyn Olsztyn 380

3 NOWACKI Jacek MTP Kormoran Olsztyn Olsztyn 370

…………………………………

4 GREGOROWICZ Paweł Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 325

5 PALMI-KUKIEŁKO Mieszko Aquasfera Masters Olsztyn Wejsuny 305

6 KONOPACKI Piotr Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 285

9 DĄBROWSKI Paweł Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn190

10 KIERES Michał Aquasfera Masters Olsztyn Jaroty 160

11 MATUSIAK VEL MATUSZEWSKI Adam Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 140

14 GOZDAN Dariusz Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 46

17 PIELOWSKI Krzysztof niezrzeszony Olsztyn

18 MÓWIŃSKI Grzegorz Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn

22 TRZESZCZKOWSKI Marek Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn

25 MILEWSKI Bogdan Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn

26 KOPICZKO Maksymilian niezrzeszony Giżycko

27 KOZIKOWSKI Michał Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn

42 GLEB Tomasz ETT / UKP Jedynka Elbląg Elbląg

46 GRZYMKOWSKI Hubert niezrzeszony Ełk

47 MALICKI Andrzej niezrzeszony Ełk

55 GRABOWSKI Grzegorz Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn

56 ŁUCZAK Jacek Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn

57 WOJSŁAW Krzysztof niezrzeszony Olecko

64 ORZECHOWSKI Tomasz niezrzeszony Kruklanki

65 GRZYMKOWSKI Dariusz niezrzeszony Ełk

70 SAWICKI Szymon niezrzeszony Olsztyn

71 BIESIEKIERSKI Krzysztof Wydry AG Olsztyn

75 APTOWICZ Paweł gSwimmers Olsztyn

76 KOC Mirosław niezrzeszony Giżycko

78 SKUBIDA Adam niezrzeszony Giżycko

80 SZEFLER Bogdan WOSZK Mrągowo Mrągowo

82 RUDZIŃSKI Jarosław niezrzeszony Jonkowo

86 GABIEC Mariusz Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn

Kategoria I

1 WOŹNIAK Piotr MTP Kormoran Olsztyn Olsztyn 2005

2 KOZŁOWSKI Konrad MTP Kormoran Olsztyn Olsztyn 2004

3 NOWACKI Jacek MTP Kormoran Olsztyn Olsztyn 2005

……………………………………….

4 PALMI-KUKIEŁKO Mieszko Aquasfera Masters Olsztyn Wejsuny 1993

8 KOPICZKO Maksymilian niezrzeszony Giżycko 2002

9 KURIA Evgeny Ampfiprion Olecko Tver 2000

10 GRZYMKOWSKI Hubert niezrzeszony Ełk 2006

15 APTOWICZ Paweł gSwimmers Olsztyn 1993

Kategoria II

1 SZEWCZYK Piotr Luft Tri Team Warszawa 1987

2 KIERES Michał Aquasfera Masters Olsztyn Jaroty 1984

3 ANDRZEJEWICZ Łukasz Warsaw Masters Team Warszawa 1991

……………………………………….

4 PIELOWSKI Krzysztof niezrzeszony Olsztyn 1991

7 GRABOWSKI Grzegorz Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1989

13 ORZECHOWSKI Tomasz niezrzeszony Kruklanki 1983

14 SKUBIDA Adam niezrzeszony Giżycko 1985

15 SAWICKI Szymon niezrzeszony Olsztyn 1991

17 WOJSŁAW Krzysztof niezrzeszony Olecko 1990

Kategoria III

1 GREGOROWICZ Paweł Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1974

2 KONOPACKI Piotr Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1978

3 DĄBROWSKI Paweł Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1974

………………………………………

4 MATUSIAK VEL MATUSZEWSKI Adam Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1974

6 TRZESZCZKOWSKI Marek Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1980

9 KOZIKOWSKI Michał Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1980

19 ŁUCZAK Jacek Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1978

20 GRZYMKOWSKI Dariusz niezrzeszony Ełk 1972

21 BIESIEKIERSKI Krzysztof Wydry AG Olsztyn 1973

23 RUDZIŃSKI Jarosław niezrzeszony Jonkowo 1974

Kategoria IV

1 KRASAUSKAS Vilmantas Torpedos Marijampole 1964

2 GOZDAN Dariusz Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1968

3 STRZELBICKI Jerzy niezrzeszony Warszawa 1970

…………………………………….

5 MÓWIŃSKI Grzegorz Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1969

6 MILEWSKI Bogdan Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1969

12 GLEB Tomasz ETT / UKP Jedynka Elbląg Elbląg 1967

14 KOC Mirosław niezrzeszony Giżycko 1967

15 MALICKI Andrzej niezrzeszony Ełk 1962

21 GABIEC Mariusz Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1958

22 SZEFLER Bogdan WOSZK Mrągowo Mrągowo 1963

Kategoria V

1 ZIELIŃSKI Zbigniew niezrzeszony Łomża 1954

2 BIEL Zbigniew niezrzeszony Warszawa 1951

Punktacja generalna – pianki

Kobiety

1 JASKOWSKA Bożena Neon Team Kraków 1978

2 BOGDAŃSKA Katarzyna Smashing Papkins Giżycko 1995

Mężczyźni

1 JEDNASZEWSKI Mikołaj MTP Kormoran Olsztyn Olsztyn 2001

2 SZYMKOWIAK Marcin MKP Narie 10,5 Morąg 1982

3 GAWKOWSKI Mariusz niezrzeszony Warszawa 1958

……………………………………………..

4 CHARZYŃSKI Marcin MKP Narie 10,5 Morąg 1963

6 ZARĘBA Adam MKP Narie 10,5 Morąg 1973

8 BORKO Cezary Najmowicz Triathlon Olsztyn 1973

Aquathlon

Dzieci 9/10 lat (100 m + 500 m)

dziewczęta

1 Karolewska Julia 2011 (Olsztyn) 04:11

2 Chećko-Zaremba Jadwiga 2011 (Olsztyn) 04:38

3 Abramczyk Ola 2011 (Olsztyn) 02:01 04:51

4 Dublanka Zosia 2011 (Olsztyn) 05:01

chłopcy

1 Kacperski Piotr 2011 (Olsztyn) 04:38

2 Danielewicz Szymon 2012 (Olsztyn) 05:32

Dzieci 11/12 lat (100 m + 500 m)

chłopcy

1 Zalewski Bartosz 2009 (Sława) 08:49

2 Dietrich Paweł 2009 (Dywity) 10:13

13/14 lat dziewczęta (500 m+ 400 m + 1500 m)

1 Kaca Emilia (Susz) 2008 17:10

2 Jankowska Alicja Olsztynn) 2008 18:37

chłopcy (500 m+ 400 m + 1500 m)

1 Dublanka Igor (Olsztyn) 2007 16:56

2 Kacperski Igor (Olsztyn) 2008 17:22

3 Matusiak Tobiasz (Olsztyn) 2007 17:47

4 Roszczyk Jan (Olsztyn) 2007 18:05

5 Matracki Konrad (Olsztyn) 2008 18:17

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Olsztyn pływanie długodystansowe sport powszechny

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jarek
Jarek
27 sierpnia 2021 13:25

Najlepsze w tych zawodach było to, że nie zjawił się żaden trener z Kormorana żeby zobaczyć start swoich zawodników. Słabe

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x