WAMA-SPORT Historia – MP U14, U5 i U17/18 – Warto mieć w ekipie gwiazdy

W pierwszej dekadzie marca 2013 roku odbyła si seria Mistrzostw Polski w pływaniu w różnych kategoriach wiekowych. Pokazały się gwiazdki z klubów warmińsko-mazurskich, które świetnie pracują z młodzieżą. W grupie 14-latków klasa błysnął Rafał Ciborowski z Medyka Giżycko ( 1 zł, 2 sr. I 2 br.). Wśród 15-latków imprezę zdominował Karol Zbutowicz z Kormorana Olsztyn (3 zł i 1 sr), a w kat. juniorów (17/18 lat) trzy razy na najwyższym stopniu podium stanął Maciej Falaciński (MOS Ełk)

Juniorzy U14

W olsztyńskiej Aquasferze zakończyły się  Mistrzostwa Polski w pływaniu 14-latków. Uczestnicy (ponad 500) startowali w komfortowych warunkach. Dziesięć torów sprawiło, że do finałów A i B kwalifikowało się aż 20 zawodników. W ekipie Warmii i Mazur znakomicie spisali się Rafał Ciborowski z Medyka Giżycko, który zdobył pięć medali: zloty na 200 m grzb, srebrne na 50 m i 100 m st. grzb. oraz brązowe na 100 m i 200 m zm. Trzy razy na podium odbierając brązowe krążki stanęła kraulistka MOS-u Ełk Sara Leończuk, zajmując trzecie miejsca na 50 m, 200 m i 800 m. Dobrze mieć w ekipie gwiazdy…

Juniorzy U15

W Dębicy zakończyły się Mistrzostwa Polski 15-latków w pływaniu. W gronie kilkuset startujących byli oczywiście reprezentanci klubów Warmii i Mazur. Mieliśmy swoich faworytów. Bohaterem imprezy został  Karol Zbutowicz (Kormoran Olsztyn), który zdobył  trzy złote medale na 400 m. stylem zm., 200 m st klas. i zm. oraz srebrny na 1500 m dow. Złoto i brąz wywalczyła Anna Kotowicz (MOS Ełk) na 400 m dow. i 1500 m dow. Srebro i brąz zdobył Mateusz Kasztelan (MOS Ełk) na 400 m dow i 1500 dow. Brąz w sprincie kraulem  stał się udziałem Konrada Piwowarskiego z Płetwala Szczytno. Było tez sporo czwartych miejsc.