WOPR Szczytno SRW4K znów mistrzem Polski – Czy Kuba wystąpi w ME?

Drużyna WOPR Szczytno SRW4K w składzie: Michał Kosiński, Wojciech Kosiński, Jarosław Ćwikliński i Jakub Badysiak zdobyła tytuł Mistrza Polski w konkurencji Symulowana Akcja Ratownicza (SERC) na rozegranych w dniach 16-17 czerwca w Drzonkowie Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym. Warto podkreślić, że drużyna ta, w różnym składzie, jest niepokonana na Mistrzostwach Polski od 2009 roku, a w marcu tego roku zdobyła również pierwsze miejsce w SERC na najważniejszych zawodach czeskich - Grand Prix Moraw.

W pozostałych startach, jak przystało na drużynę, najlepsze wyniki osiągała w sztafetach zajmując 5 miejsce w sztafecie holowniczej oraz 7 w sztafecie z pasem ratowniczym. Nasi reprezentanci bliscy byli również medalu w konkurencji rzut liną, ale jak w poprzednim roku popełnili błąd techniczny i zostali zdyskwalifikowani.

W końcowej klasyfikacji mężczyzn WOPR Szczytno SRW4K zajął 6 miejsce. Mamy także nadzieję, że jedyny junior w naszej drużynie – Kuba, zakwalifikuje się do reprezentacji Polski juniorów na Mistrzostwa Europy.
Przykro jedynie, że ani WOPR Warmińsko-Mazurski ani Miasto ani Powiat nie wsparły udziału drużyny w mistrzostwach i z powodu braku środków finansowych wystartowała wyłącznie czwórka zawodników.