„Z Delfinem do Rio de Janeiro” Toruń 2013 – Czy doczekamy się olimpijczyków?

Może jeszcze nie w Rio de Janeiro, ale są przecież kolejne Igrzyska Olimpijskie. O udziale w nich z całą pewnością marzy ponad pół tysiąca młodych pływaków, którzy rywalizowali w Toruniu w zawodach pod hasłem „Definem do Rio”. W tej grupie znacząca rolę odegrali reprezentanci: UKP Jedynka Elbląg i MTP Kormoran Olsztyn, którzy w sumie odnieśli 14 zwycięstw.

Rywalizowały dzieci i młodzież od 18 do 16 lat. Podwójnymi triumfatorami konkurencji zostali: Karol Zbutowicz, Bartosz Koziejko i Krzysztof Oller z Kormorana. Karol i Bartosz zostali najlepszymi zawodnikami w swoich kategoriach wiekowych. Elblążanie zgodnie ze swymi priorytetami wystawili najmłodszych, którzy wkraczają w poważny sport. Anna Doroszkiewicz, Maria Gutowska i Dominika Tylkie ujawniły talent. Mamy nadzieję że będą z powodzeniem rozwijać swe sportowe zdolności.

 Zwycięzcy z Warmii i Mazur

8 lat:

Anna Doroszkiewicz (Jedynka Elbląg) 50 metrów stylem grzbietowym

9 lat

Maria Gutowska (Jedynka Elbląg) 50 metrów stylem dowolnym

Dominika Tylkie (Jedynka Elbląg) 50 metrów st. grzbietowym

12-13 lat

Bartosz Koziejko (Kormoran Olsztyn) 100 metrów stylem dowolnym

Bartosz Koziejko (Kormoran Olsztyn) 400 metrów stylem dowolnym

Piotr Dobrzyński (Kormoran Olsztyn) 200 metrów stylem klasycznym

Krzysztof Oller (Kormoran Olsztyn) 100 metrów stylem motylkowym

Krzysztof Oller (Kormoran Olsztyn) 200 metrów stylem zmiennym

Maria Żemajtis (Kormoran Olsztyn) 100 metrów stylem dowolnym

Julia Święcka (Kormoran Olsztyn) 200 metrów stylem zmiennym

14-15 lat

Karol Zbutowicz (Kormoran Olsztyn) 400 metrów stylem dowolnym

Karol Zbutowicz (Kormoran Olsztyn) 200 metrów stylem klasycznym

Alan Chodań (Kormoran Olsztyn) 100 metrów stylem dowolnym

Michał Kostowski (Kormoran Olsztyn) 200 metrów stylem zmiennym

Wyniki

Chłopcy

50 metrów stylem dowolnym

8 lat

6. PAJEWSKI, Maciej 05 UKP Jedynka Elbląg 47.97 75

12. STOSIK, Jan 05 UKP Jedynka Elbląg 51.98 59

9 lat

13. NIEWIADOMSKI, Oliwier 04 UKP Jedynka Elbląg 41.91 113

16. OSTAŁOWSKI, Dariusz 04 UKP Jedynka Elbląg 44.43 95

23. PASIECZNY, Bartłomiej 04 UKP Jedynka Elbląg 52.04 59

10 – 11 lat

5. LEWANDOWSKI, Jakub 02 UKP Jedynka Elbląg 33.83 216

17. KOŃCZAK, Bartosz 02 UKP Jedynka Elbląg 36.89 166

24. MAKSYMOWICZ, Krzysztof 03 UKP Jedynka Elbląg 39.48 135

30. CYCKOWSKI, Aleksander 03 UKP Jedynka Elbląg 43.01 105

31. JANKOWSKI, Filip 03 UKP Jedynka Elbląg 43.56 101

37. MALINOWSKI, Michał 03 UKP Jedynka Elbląg 47.93 75

100 metrów stylem dowolnym

12 – 13 lat

1. KOZIEJKO, Bartosz 00 MTP KORMORAN Olsztyn 1:00.26 414

3. ŚMIAROWSKI, Beniamin 00 MTP KORMORAN Olsztyn 1:03.29 358

4. MAKSYMOWICZ, Tomasz 00 UKP Jedynka Elbląg 1:04.15 343

5. WĄSOWSKI, Jędzrzej 00 MTP KORMORAN Olsztyn 1:04.38 340

14 – 15 lat

1. CHODAŃ, Alan 98 MTP KORMORAN Olsztyn 56.28 509 27.11 29.17

2. SINITCHINE, Radoslaw 98 MTP KORMORAN Olsztyn 56.42 505

4. KRÓL, Bartosz 98 MTP KORMORAN Olsztyn 57.26 483 27.20 30.06

6. SZPOJANKOWSKI, Kacper 98 MTP KORMORAN Olsztyn 57.81 469

14. GIER, Oliwer 99 MTP KORMORAN Olsztyn 59.87 422

15. GUTOWSKI, Mateusz 98 UKP Jedynka Elbląg 59.93 421

25. KRÓLAK, Hubert 99 MTP KORMORAN Olsztyn 1:06.44 309

400 metrów stylem dowolnym

12 – 13 lat

1. KOZIEJKO, Bartosz 00 MTP KORMORAN Olsztyn 4:31.59 480

2. WĄSOWSKI, Jędzrzej 00 MTP KORMORAN Olsztyn 4:38.92 443

4. ŚMIAROWSKI, Beniamin 00 MTP KORMORAN Olsztyn 4:52.84 383

6. MAKSYMOWICZ, Tomasz 00 UKP Jedynka Elbląg 5:01.01 353

10. OSTAŁOWSKI, Paweł 00 UKP Jedynka Elbląg 5:11.26 319

16. GODLEWSKI, Dominik 01 UKP Jedynka Elbląg 5:32.71 261

14 – 15 lat

1. ZBUTOWICZ, Karol 98 MTP KORMORAN Olsztyn 4:06.70 641

2. SINITCHINE, Radoslaw 98 MTP KORMORAN Olsztyn 4:12.30 599

3. CHODAŃ, Alan 98 MTP KORMORAN Olsztyn 4:16.13 573

4. RUCIŃSKI, Jakub 98 MTP KORMORAN Olsztyn 4:20.79 543

8. GIER, Oliwer 99 MTP KORMORAN Olsztyn 4:36.23 457

50 metrów stylem grzbietowym

8 lat

4. PAJEWSKI, Maciej 05 UKP Jedynka Elbląg 51.92 82

9 lat

8. NIEWIADOMSKI, Oliwier 04 UKP Jedynka Elbląg 50.06 92

16. PASIECZNY, Bartłomiej 04 UKP Jedynka Elbląg 59.68 54

10 – 11 lat

15. KOŃCZAK, Bartosz 02 UKP Jedynka Elbląg 45.92 119

21. CYCKOWSKI, Aleksander 03 UKP Jedynka Elbląg 47.01 111

26. JANKOWSKI, Filip 03 UKP Jedynka Elbląg 53.24 76

29. MALINOWSKI, Michał 03 UKP Jedynka Elbląg 58.70 57

200 metrów stylem grzbietowym

12 – 13 lat

4. OSTAŁOWSKI, Paweł 00 UKP Jedynka Elbląg 2:40.91 286

14 – 15 lat

4. RUCIŃSKI, Jakub 98 MTP KORMORAN Olsztyn 2:18.31 451

8. GUTOWSKI, Mateusz 98 UKP Jedynka Elbląg 2:35.60 317

50 metrów stylem klasycznym

8. OSTAŁOWSKI, Dariusz 04 UKP Jedynka Elbląg 53.53 104

200 metrów stylem klasycznym

12 – 13 lat

1. DOBRZYŃSKI, Piotr 00 MTP KORMORAN Olsztyn 2:48.72 365

11. GODLEWSKI, Dominik 01 UKP Jedynka Elbląg 3:22.08 212

12. CHADAJ, Łukasz 01 UKP Jedynka Elbląg 3:26.10 200

14 – 15 lat

1. ZBUTOWICZ, Karol 98 MTP KORMORAN Olsztyn 2:23.68 592

3. KRÓL, Bartosz 98 MTP KORMORAN Olsztyn 2:42.77 407

4. NIEROŃSKI, Sebastian 99 UKP Jedynka Elbląg 2:42.90 406

9. KRÓLAK, Hubert 99 MTP KORMORAN Olsztyn 3:03.72 283

50 metrów stylem motylkowym

10 – 11 lat

9. LEWANDOWSKI, Jakub 02 UKP Jedynka Elbląg 40.44 156

13. MAKSYMOWICZ, Krzysztof 03 UKP Jedynka Elbląg 50.10 82

100 metrów stylem motylkowym

12 – 13 lat

1. OLLER, Krzysztof 00 MTP KORMORAN Olsztyn 1:09.58 338

14 – 15 lat

3. KOSTOWSKI, Michał 99 MTP KORMORAN Olsztyn 1:05.72 401

4. KOZIOLEK, Bartosz 98 MTP KORMORAN Olsztyn 1:05.98 396

200 metrów stylem zmiennym

12-13 lat

1. OLLER, Krzysztof 00 MTP KORMORAN Olsztyn 2:28.43 407

2. DOBRZYŃSKI, Piotr 00 MTP KORMORAN Olsztyn 2:36.15 350

17. CHADAJ, Łukasz 01 UKP Jedynka Elbląg 3:12.21 187

14 – 15 lat

1. KOSTOWSKI, Michał 99 MTP KORMORAN Olsztyn 2:23.11 455

6. SZPOJANKOWSKI, Kacper98 MTP KORMORAN Olsztyn 2:25.31 434

8. KOZIOLEK, Bartosz 98 MTP KORMORAN Olsztyn 2:27.98 411

9. NIEROŃSKI, Sebastian 99 UKP Jedynka Elbląg 2:29.05 402

Sztafeta 4 razy 50 metrów stylem dowolnym

10. UKP Jedynka Elbląg 1 (MALINOWSKI, Michał 03 CYCKOWSKI, Aleksander 03 JANKOWSKI, Filip 03MAKSYMOWICZ, Krzysztof 03) 2:57.31 94

Dziewczęta

50 metrów stylem dowolnym

8 lat

4. DOROSZKIEWICZ, Anna 05 UKP Jedynka Elbląg 43.75 150

14. CZYŻYK-SKOCZYK, Martyna 05 UKP Jedynka Elbląg 49.54 103

18. KOWALSKA, Zuzanna 05 UKP Jedynka Elbląg 53.24 83

20. BORCZAK, Julia 05 UKP Jedynka Elbląg 53.92 80

9 lat

1. GUTOWSKA, Maria 04 UKP Jedynka Elbląg 37.30 242

4. WAŚNIEWSKA, Martyna 04 UKP Jedynka Elbląg 39.37 205

15. KALINOWSKA, Alicja 04 UKP Jedynka Elbląg 43.49 152

19. CZARNUCH, Apolonia 04 UKP Jedynka Elbląg 44.79 139

23. KWIATKOWSKA, Agata 04 UKP Jedynka Elbląg 45.41 134

34. STEFAŃSKA, Karolina 04 UKP Jedynka Elbląg 51.88 90

35. BOLESKA, Blanka 04 UKP Jedynka Elbląg 52.25 88

37. BOLESKA, Jagna 04 UKP Jedynka Elbląg 52.77 85

10 – 11 lat

6. ZAJĄC, Aleksandra 02 UKP Jedynka Elbląg 34.23 313

24. URBANOWICZ, Dominika 03 UKP Jedynka Elbląg 38.53 219

34. KONOPKO, Julia 03 UKP Jedynka Elbląg 41.37 177

44. GODLEWSKA, Wiktoria 03 UKP Jedynka Elbląg 45.21 136

47. TARNECKA, Amelia 03 UKP Jedynka Elbląg 47.85 114

100 metrów stylem dowolnym

12 – 13 lat

1. ZEMAJTIS, Maria 00 MTP KORMORAN Olsztyn 1:03.21 525

4. SINITCHINE, Zoja 00 MTP KORMORAN Olsztyn 1:06.03 461

5. DOMŻALSKA, Wiktoria 00 UKP Jedynka Elbląg 1:06.05 460

14. TYLKIE, Karolina 01 UKP Jedynka Elbląg 1:09.94 387

16. ANTONIAK, Oliwia 00 MTP KORMORAN Olsztyn 1:10.68 375

19. BEKIER, Klara 00 MTP KORMORAN Olsztyn 1:11.92 356

14 – 15 lat

11. BORTKIEWICZ, Ada 98 MTP KORMORAN Olsztyn 1:05.62 469

14. OSEŁKOWSKA, Julia 99 MTP KORMORAN Olsztyn 1:07.61 429

20. BUONAGURA, Alessia 99 MTP KORMORAN Olsztyn 1:14.31 323

400 metrów stylem dowolnym

4. CHODYNA, Kinga 00 MTP KORMORAN Olsztyn 5:04.76 458

5. TYLKIE, Karolina 01 UKP Jedynka Elbląg 5:19.81 396

7. BEKIER, Klara 00 MTP KORMORAN Olsztyn 5:29.93 360

14 – 15 lat

9. OSEŁKOWSKA, Julia 99 MTP KORMORAN Olsztyn 4:59.97 480

50 metrów stylem grzbietowym

8 lat

1. DOROSZKIEWICZ, Anna 05 UKP Jedynka Elbląg 48.52 148

6. BORCZAK, Julia 05 UKP Jedynka Elbląg 54.53 104

7. CZYŻYK-SKOCZYK, Martyna 05 UKP Jedynka Elbląg 54.90 102

16. KUSZYŃSKA, Maja 05 „Ósemka” Toruń 1:01.03 74

17. KOWALSKA, Zuzanna 05 UKP Jedynka Elbląg 1:01.73 72

9 lat

1. TYLKIE, Dominika 04 UKP Jedynka Elbląg 44.03 198

4. WAŚNIEWSKA, Martyna 04 UKP Jedynka Elbląg 46.78 165

9. CZARNUCH, Apolonia 04 UKP Jedynka Elbląg 50.86 129

11. KWIATKOWSKA, Agata 04 UKP Jedynka Elbląg 54.68 103

15. BOLESKA, Blanka 04 UKP Jedynka Elbląg 56.07 96

17. STEFAŃSKA, Karolina 04 UKP Jedynka Elbląg 1:00.06 78

18. BOLESKA, Jagna 04 UKP Jedynka Elbląg 1:00.82 75

10 – 11 lat

5. ZAJĄC, Aleksandra 02 UKP Jedynka Elbląg 39.22 281

11. KONOPKO, Julia 03 UKP Jedynka Elbląg 45.57 179

14. URBANOWICZ, Dominika 03 UKP Jedynka Elbląg 47.30 160

15. GODLEWSKA, Wiktoria 03 UKP Jedynka Elbląg 48.05 153

20. TARNECKA, Amelia 03 UKP Jedynka Elbląg 53.73 109

200 metrów stylem grzbietowym

12 – 13 lat

2. ZEMAJTIS, Maria 00 MTP KORMORAN Olsztyn 2:33.60 478

3. DOMŻALSKA, Wiktoria 00 UKP Jedynka Elbląg 2:35.15 464

4. SINITCHINE, Zoja 00 MTP KORMORAN Olsztyn 2:36.83 449

6. SZATKOWSKA, Monika 00 MTP KORMORAN Olsztyn 2:49.02 359

50 metrów stylem klasycznym

9 lat

4. KALINOWSKA, Alicja 04 UKP Jedynka Elbląg 52.80 162

200 metrów stylem klasycznym

12 – 13 lat

5. CHEREK, Natalia 01 UKP Jedynka Elbląg 3:09.18 359

7. SZATKOWSKA, Monika 00 MTP KORMORAN Olsztyn 3:16.00 323

11. KALINOWSKA, Maja 01 UKP Jedynka Elbląg 3:29.71 264

14 – 15 lat

4. BUONAGURA, Alessia 99 MTP KORMORAN Olsztyn 3:18.72 310

50 metrów stylem motylkowym

9 lat

4. TYLKIE, Dominika 04 UKP Jedynka Elbląg 49.68 118

5. GUTOWSKA, Maria 04 UKP Jedynka Elbląg 50.05 115

100 metrów stylem motylkowym

12 – 13 lat

1. ŚWIĘCKA, Julia 00 MTP KORMORAN Olsztyn 1:15.33 390

2. CHODYNA, Kinga 00 MTP KORMORAN Olsztyn 1:18.65 342

200 metrów stylem zmiennym

1. ŚWIĘCKA, Julia 00 MTP KORMORAN Olsztyn 2:41.10 462

4. ANTONIAK, Oliwia 00 MTP KORMORAN Olsztyn 2:52.94 373

8. CHEREK, Natalia 01 UKP Jedynka Elbląg 2:56.81 349

15. KALINOWSKA, Maja 01 UKP Jedynka Elbląg 3:10.81 278

14 – 15 lat

6. BORTKIEWICZ, Ada 98 MTP KORMORAN Olsztyn 2:47.45 412

Sztafeta 4 razy 50 metrów stylem dowolnym

10. UKP Jedynka Elbląg 1 (WAŚNIEWSKA 04, Martyna TYLKIE, Dominika 04 CZARNUCH, Apolonia 04 GUTOWSKA, Maria 04 ) 2:45.95 177

13. UKP Jedynka Elbląg 2 (ODLEWSKA, Wiktoria 03 URBANOWICZ, Dominika 03 TARNECKA, Amelia 03 KONOPKO, Julia 03 ) 2:55.84 149

18. UKP Jedynka Elbląg 3 (KOWALSKA, Zuzanna 05 CZYŻYK-SKOCZYK, Martyna 05 BORCZAK, Julia 05 DOROSZKIEWICZ, Anna 05 ) 3:23.06 96

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Elbląg Jedynka Elblag Kormoran Olsztyn Olsztyn pływanie

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x