Zimowe MP U-17/18 Gliwice 2015 – Piękny wyścig sztafety 4 razy 100 zm. zwieńczył dzieło

W Gliwicach zakończyły się Zimowe Mistrzostwa Polski 17 i 18-latków.  Pływacy Kormorana zdobyli w sumie sześć medali (3-2-1). Dwa złote indywidualnie zdobył Karol Zbutowicz na 400 i 200 metrow st. zmiennym oraz w ostatniej konkurencji MP sztafeta 4 razy 100 m st. zm. (Mateusz Kasztelan, Konrad Piwowarski, Karol Zbutowicz, Kacper Szpojanowski). Karol  uzyskał minimum na Igrzyska Młodzieży Europejskiej (Baku)

Medale Warmii i Mazur

Złote

1. Zbutowicz Karol 98 MTP KORMORAN Olsztyn 4:12.52 811 – 400 metrow stylem zmiennym

1. Zbutowicz Karol 98 MTP KORMORAN Olsztyn 1:59.81 766 – 200 metrów stylem zmiennym

1. MTP KORMORAN Olsztyn 1 (Kasztelan Mateusz 56.38 Piwowarski Konrad 54.81 Zbutowicz Karol 1:00.62 Szpojankowski Kacper 51.53) 3:43.34 709 – 4 razy 100 metrów stylem zmiennym

Srebrne

2. MTP KORMORAN Olsztyn 1 (Kasztelan Mateusz 98 1:52.11, Sinitchine Radoslaw 98 1:52.26, Chodań Alan SOL 98 1:53.60, Zbutowicz Karol 98 1:49.26) 7:27.23 765 – 4 razy 200 metrów stylem zmiennym

2. Zbutowicz Karol 98 MTP KORMORAN Olsztyn 55.95 744 – 100 metrów stylem zmiennym

Brązowe

3. Kasztelan Mateusz 98 MTP KORMORAN Olsztyn 3:53.07 755 – 400 metrów stylem dowolnym

Klasyfikacja medalowa

1. MKP Szczecin 6 6 1 13

2. WKS Śląsk Wrocław 5 3 3 11

3. MKS Jordan Kraków 4 3 4 11

4. MTP KORMORAN Olsztyn 3 2 1 6

5. UKP Unia Oświęcim 3 1 4 8

6. UKS Shark Rudna 3 – – 3

Medale zdobyli pływacy 32 klubów

Multimedaliści (konkurencje indywidualne)

1. Sendyk Paweł 97 MKP Szczecin 3 1 – 4

2. Arentewicz Jacek 97 UKS Shark Rudna 3 – – 3

2.Petryka Nikola 97 WKS Śląsk Wrocław 3 – – 3

2.Sieńczyk Jowita 97 MKS Żak Biała Podlaska 3 – – 3

2.Staniszewski Adam 97 MKP Szczecin 3 – – 3

6.Chudy Michał 97 UPKS Wodnik Rawicz 2 3 1 6

7.Orczykowska Wioletta 97 KS Limanowa-swim 2 2 1 5

7.Sztandera Dominika 97 MKS Juvenia Wrocław 2 2 1 5

9. Zbutowicz Karol 98 MTP KORMORAN Olsztyn 2 1 – 3

10. Murzyn Dawid 97 MKS Jordan Kraków 2 – 1 3

{AdmirorGallery}plyw101{/AdmirorGallery}

I dzień

W pierwszym dniu  Karol Zbutowicz zdobył złoty krążek w wyścigu na 400 metrów st. zmiennym, uzyskując minimum na Igrzyska Młodzieży Europejskiej (Baku) Srebr wywalczyła j sztafeta 4 razy 200 m st. dow. (Mateusz Kasztalen, Radosław Sinitchine, Alan Chodń i Karol Zbutowicz) . W finałach pływali Mateusz Kasztelan (Kormoran) na 200 metrów st. dow, zajmując 5 miejscei Konrad Piwowarski (Kormoran) na 100 m st. mot. – 7 lokata.

Eliminacje

Dziewczęta

100 metrów stylem motylkowym

24. Kotowicz Anna SOL 98 Mos Ełk 1:07.61 539

Chłopcy

50 metrów stylem dowolnym

19. Piwowarski Konrad SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 23.89 613

50 metrów stylem klasycznym

28. Bruździak Maciej SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 30.72 555

36. Walaszek Jędrzej SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 31.65 507

100 metrów stylem motylkowym

7. Piwowarski Konrad SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 55.48 667 A

13. Chodań Alan SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 56.39 635 B

200 metrów stylem dowolnym

3. Kasztelan Mateusz SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 1:51.92 699 A

15. Sinitchine Radoslaw 98 MTP KORMORAN Olsztyn 1:53.51 670 B

18. Chodań Alan SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 1:53.75 666 R

19. Szpojankowski Kacper 98 MTP KORMORAN Olsztyn 1:54.55 652

43. Bruździak Maciej SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 1:58.96 582

400 metrów stylem zmiennym

1. Zbutowicz Karol SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 4:18.09 759 A

Finał I dnia

Chłopcy

100 metrów stylem motylkowym

Finał A

1. Chudy Michał 97 UPKS Wodnik Rawicz 52.88 770

2. Sendyk Paweł 97 MKP Szczecin 53.48 744

3. Chrzanowski Damian 98 MZOS Płock 53.63 738

……………………………………………………………………

7. Piwowarski Konrad 98 MTP KORMORAN Olsztyn 55.71 659

13. Chodań Alan SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 56.68 625

200 metrów stylem dowolnym

1. Staniszewski Adam 97 MKP Szczecin 1:49.92 738

2. Hodur Filip SWwa 97 Mks Polonia Warszawa 1:50.14 734

3. Topolski Arkadiusz 98 UKP Unia Oświęcim 1:50.35 730

……………………………………………………………………..

5. Kasztelan Mateusz 98 MTP KORMORAN Olsztyn 1:51.17 714

14. Szpojankowski Kacper 98 MTP KORMORAN Olsztyn 1:53.73 667

400 metrów stylem zmiennym

1. Zbutowicz Karol 98 MTP KORMORAN Olsztyn 4:12.52 811

2. Pietrzak Dawid 97 MKP Szczecin 4:18.61 755

3. Ulatowski Wojciech 98 UKP Unia Oświęcim 4:20.65 737

4 razy 200 metrów stylem dowolnym

1. UKP Unia Oświęcim 1 UKP Unia Oświęcim 7:25.32 774

2. MTP KORMORAN Olsztyn 1 (Kasztelan Mateusz 98 1:52.11, Sinitchine Radoslaw 98 1:52.26, Chodań Alan SOL 98 1:53.60, Zbutowicz Karol 98 1:49.26) 7:27.23 765

3. MKP Słowianka Gorzów 1 MKP Słowianka Gorzów 7:33.49 733

……………………………………..

10. MTP KORMORAN Olsztyn 2 (Szpojankowski Kacper 98 1:52.99, Piwowarski Konrad 98 1:58.22, Bruździak Maciej SOL 98 1:59.22, Walaszek Jędrzej SOL 98 2:01.93) 7:52.36 649

{AdmirorGallery}plyw101{/AdmirorGallery}

II dzień

W porannych eliminacjach wywalczyliśmy trzy finały. W wyśgigach o medale popłyną: Karol Zbutowicz (najlepszy czas eliminacji na 200 m st. zm., Konrad Piwowarski na 50 m st. mot. (6 czas) i Mateusz Kasztelan na 400 m st. dow. (8 czas). Wystąpi również męska sztafeta 4 razy 100 m st. dow.

W finalach jak zwykle znakomicie spisał się Karol Zbutowicz, który na 200 metrów stylem zmienny popłynął ponizej 2 minut, osiągając minimum na Igrzyska Młodziezy Europejskiej. Mateusz Kasztelan, dopiero ósmy w eliminacja na 400 m st. dow., w finale wywalczył brązowy krążek. Konrad Piwowarski w sprincie motylkiem zajął ósma loaktę.Sztafeta 4 razy 100 metrów dowolnym zajęła 7 miejsce.To trochę za krótki dystans.

Eliminacje

Dziewczęta

50 metrów stylem motylkowym

21. Kotowicz Anna SOL 98 Mos Ełk 29.86 544

200 metrów stylem zmiennym

15. Kotowicz Anna SOL 98 Mos Ełk 2:28.73 568 B

Chłopcy

50 metrów stylem motylkowym

6. Piwowarski Konrad 98 MTP KORMORAN Olsztyn 25.09 655 A

400 metrów stylem dowolnym

8. Kasztelan Mateusz 98 MTP KORMORAN Olsztyn 3:58.60 703 A

13. Sinitchine Radoslaw 98 MTP KORMORAN Olsztyn 4:01.49 678 B

14. Rój Konrad Ssz 98 MKP Szczecin 4:01.63 677 B

15. Chodań Alan SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 4:01.92 675 B

21. Szpojankowski Kacper 98 MTP KORMORAN Olsztyn 4:03.84 659

33. Bruździak Maciej SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 4:10.15 610

200 metrów stylem klasycznym

21. Walaszek Jędrzej SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 2:23.17 598

200 metrów stylem zmiennym

1. Zbutowicz Karol 98 MTP KORMORAN Olsztyn 2:04.14 688 A

32. Szpojankowski Kacper 98 MTP KORMORAN Olsztyn 2:13.01 559

Finały II dnia

Dziewczęta

200 metrów stylem zmiennym

1. Sieńczyk Jowita 97 Żak Biala Podlaska 2:16.24 739

2. Sproska Magdalena 97 MKS ZRYW Opole 2:17.27 722

3. Nogaj Paulina 98 Mks Wodnik Radom 2:18.34 706

………………………………………………………………………………

10. Kotowicz Anna SOL 98 Mos Ełk 2:26.14 599

Chłopcy

50 metrów stylem motylkowym

1. Sendyk Paweł 97 MKP Szczecin 23.38 810

2. Chudy Michał 97 UPKS Wodnik Rawicz 23.95 754

3. Brzuś Michał 97 Orka Zamość 24.05 744

……………………………………………………….

8. Piwowarski Konrad 98 MTP KORMORAN Olsztyn 25.21 646

400 metrów stylem dowolnym

1. Staniszewski Adam 97 MKP Szczecin 3:49.38 792

2. Jaszczak Wiktor 97 WKS Śląsk Wrocław 3:51.96 766

3. Kasztelan Mateusz 98 MTP KORMORAN Olsztyn 3:53.07 755

…………………………………….

9. Sinitchine Radoslaw 98 MTP KORMORAN Olsztyn 3:59.15 699

15. Chodań Alan SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 4:03.18 664

200 metrów stylem zmiennym

1. Zbutowicz Karol 98 MTP KORMORAN Olsztyn 1:59.81 766

2. Chudy Michał 97 UPKS Wodnik Rawicz 2:00.18 759

3. Pietrzak Dawid 97 MKP Szczecin 2:02.10 723

4 razy 100 metrów stylem dowolnym

1. UKP Unia Oświęcim 1 UKP Unia Oświęcim 3:23.30 732

2. MKP Szczecin 1 MKP Szczecin 3:24.64 718

3. MZOS Płock 1 MZOS Płock 3:26.74 696

…………………………………………..

7. MTP KORMORAN Olsztyn 1 (Kasztelan Mateusz 52.84 Chodań Alan 52.16Szpojankowski Kacper 51.63 Zbutowicz Karol 50.81) 3:27.44 689

18. MTP KORMORAN Olsztyn 2 (Sinitchine Radoslaw 53.23 Bruździak Maciej 54.71 Piwowarski Konrad 53.40 Walaszek Jędrzej 56.05) 3:37.39 599

{AdmirorGallery}plyw101{/AdmirorGallery}

III dzień

W ostatnim dniu znów olsztynianie awansowali do kilku finałów. Karol Zbutowicz wygrał eliminacj na 100 metrów stylem zmiennym Alan Chodań awansował do wyścigu finałowego ( z 5  miejsca) na 200 metrów motylkiem. Mamy swoje atuty w wyścigach długodystansowych i szfecie.

I właśnie sztafeta 4 razy 100 metrów stylem zmienny (Mateusz Kasztelan, Konrad Piwowarski, Karol Zbutowicz i Kacper Szpojanowski) w pieknym stylu wygrała wyścig i milym akcentem zakończyła te mistrzostwa. Kilkanaście minut wcześniej Karol Zbutowicz zdobył srebrny krążek na 100 metrów stylem zmiennym. Bliski podium byl Alan Chodań, zajmując 4 miejsce na 200 metrow motylkiem.

Eliminacje

Dziewczęta

200 metrów stylem motylkowym

14. Kotowicz Anna SOL 98 Mos Ełk 2:35.00 473 B

100 metrów stylem zmiennym

26. Kotowicz Anna SOL 98 Mos Ełk 1:09.82 557

Chłopcy

200 metrów stylem motylkowym

5. Chodań Alan SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 2:03.20 684 A

15. Piwowarski Konrad 98 MTP KORMORAN Olsztyn 2:07.85 612 B

100 metrów dowolnych

27. Szpojankowski Kacper 98 MTP KORMORAN Olsztyn 52.51 626

55. Piwowarski Konrad 98 MTP KORMORAN Olsztyn 54.81 551

92. Kasztelan Mateusz 98 MTP KORMORAN Olsztyn 1:00.14 417

100 metrów stylem klasycznym

24. Walaszek Jędrzej SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 1:06.73 578

30. Bruździak Maciej SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 1:07.85 550

100 metrów stylem zmiennym

1. Zbutowicz Karol 98 MTP KORMORAN Olsztyn 56.73 714 A

Finały III dnia

Dziewczęta

200 metrów stylem motylkowym

1. Musioł Wiktoria 98 UKP Unia Oświęcim 2:14.52 723

2. Oleba Małgorzata 98 MKP Szczecin 2:16.33 695

3. Tomala Aleksandra 97 MKS ZRYW Opole 2:18.28 666

…………………………………………………………………..

12. Kotowicz Anna SOL 98 Mos Ełk 2:29.35 528 32.25

Chłopcy

200 metrów stylem motylkowym

1. Chrzanowski Damian 98 MZOS Płock 1:57.32 792

2. Adamczyk Patryk 97 MKP Szczecin 1:59.36 752

3. Żurawicz Mateusz 97 MUKS Piętnastka Bydgoszcz 1:59.50 749

…………………………………………………………………..

4. Chodań Alan 98 MTP KORMORAN Olsztyn 2:02.60 694

100 metrów stylem zmiennym

1. Chudy Michał 97 UPKS Wodnik Rawicz 55.12 778

2. Zbutowicz Karol 98 MTP KORMORAN Olsztyn 55.95 744

3. Nowodworski Dawid 97 CSiR MOS Dąbrowa Górnicza 57.04 702

1500 metrów stylem dowolnym

1. Staniszewski Adam 97 MKP Szczecin 15:11.13 812

2. Jaszczak Wiktor 97 WKS Śląsk Wrocław 15:20.31 788

3. Goleniec Łukasz 97 UKP Unia Oświęcim 15:28.41 767

………………………………………………

7. Kasztelan Mateusz 98 MTP KORMORAN Olsztyn 15:41.50 736

12. Sinitchine Radoslaw 98 MTP KORMORAN Olsztyn 16:06.18 681

18. Bruździak Maciej SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 16:24.47 643

4 razy 100 metrów stylem zmiennym

1. MTP KORMORAN Olsztyn 1 (Kasztelan Mateusz 56.38 Piwowarski Konrad 54.81 Zbutowicz Karol 1:00.62 Szpojankowski Kacper 51.53) 3:43.34 709

2. MKP Szczecin 3 MKP Szczecin 3:44.87 694

3. JAGIELLONKA Warszawa 1 JAGIELLONKA Warszawa 3:46.23 682

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Ełk Olsztyn pływanie

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x