Czworo sztangistów wystąpi w MP U-20 – Nie będzie łatwo, ale…

W następny weekend (31 marca-1 kwietnia) w Puławach odbędą się Mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów zawodniczek i zawodników do lat 20. Polski Związek Podnoszenia Ciężarów ogłosił listę uczestników imprezy. Zakwalifikowano do niej czworo reprezentantów Warmii i Mazur. Domeną szkolenia w naszym regionie jest młodzież, tu rywalizować będą sztangiści już prawie dorośli, ale mimo wszystko medale są w zasięgu. Na postawie rekordów w dwuboju szansa rysuje się przede wszystkim przed Joanną Marcinowską z Orła Karolewo i Damianem Świstem z UKS Meyer Elbląg.

 

Dwaj ciężarowcy Siły Bartoszyce: Mateusz Kobuszewski i Kamil Kuczyński wystąpią w dużo liczniej obsadzonych wagach , gdzie konkurencja jest większa, a rekordy naszych sztangistów trochę odbiegają od medalowych aspiracji. Ale przecież to jest sport i wszystko może się zdarzyć.Lista uczetników MP jest sporządzana na podstawie konkretnych osiągnięć, a więc juz sam fakt zakwalifikowania się naszego kwartetu do imprezy głównej mozna uznac za sukces. Pamiętajmy bowiem, że ciężarowcy w naszym regionie, choć mają wspaniałą opekę szkoleniową wykwalifikowanej kadry trenerów, to jednak pracują w zupełnie innych warunkach niż ci z najsilniejszych ośrodków. Nie chodzi tu nawet  o stypendia, ale zaspokojenie podtsawowych potrzeb dla sportu wyczynowego, zwłaszcza w tak trudnej dyscypkiny jak podnoszenie ciężarów (odnowa biologiczna, dożywianie itp.)

W każdym razie trzymamy kciuki za nasza czwórkę i życzymy powodzenia.

Reprezentanci Warmii i mazur na Młodzieżowe MP w podnoszeniu ciężarów

Kobiety

Kategoria 75 kg

MARCINOWSKA JOANNA 1993  GLKS ORZEŁ KAROLEWO

Mężczyźni

Kategoria 62 kg

ŚWIST DAMIAN  1992  UKS MEYER ELBLĄG

Kategoria 69 kg

KUCZYŃSKI KAMIL  1992  LKS SIŁA BARTOSZYCE

Kategoria 85 kg

KOBUSZEWSKI MATEUSZ   1993  LKS SIŁA BARTOSZYCE

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x