Jakub Ruciński powalczył we Wrocławiu i Knurowie – Kierunek Paraolimpiada w Rio!

W sobotę (20 października) we Wrocławiu odbyły się XXXII Międzynarodowe Zawody w Podnoszeniu Ciężarów „SREBRNA SZTANGA” . W imprezie uczestniczyli czołowi polscy zawodnicy oraz  z Europy (Mołdawia, Słowacja, Holandia). Jest to nowy etap przygotować do Igrzysk Paraolimpijskich Rio de Janeiro 2016. Głównym organizatorem imprezy był„START” Wrocław. Z dobrej strony pokazał się sztangista IKS Atak z Elbląga Jakub Ruciński.

 

Klasyfikację w poszczególnych kategoriach prowadzono według współczynników A.H. Formula IPC. O zajętej pozycji decydowala suma uzyskanych punktów w poszczególnych kategoriach OPEN

Zmagania prowadzono w klasyfikacji OPEN z podziałem na dwie kategorie:

– Kobiety w kat. OPEN od 48 do +82,5 kg.
– Mężczyźni w kat. OPEN od 48 kg do +100 kg.

Zawodnik IKS Atak Elbląg Jakub Ruciński zdobył srebrny medal w swojej kategorii. Nasz region reprezentował też Ryszard Kałamarz, który pełnił rolę trenera obowiązki sędziego federacji IPC (International Paralimpic Committee). Podczas zawodów zostali uhonorowani paraolimpijczycy z Londynu.

Nazajutrz odbył się VII OTWARTY PUCHAR ŚLĄSKAVIII OTWARTE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA JUNIOREK I JUNIORÓW DO LAT 18 W WYCISKANIU LEŻĄC. Tam Jakub Ruciński jako debiutant zdobył złoty medal w kategorii 47kg a tym samym poprawił życiówkę o 2,5kg wyciskając 102,5kg. Ryszard Kałamarz spełniał się w roli sędziego PZKFiTS

Najbliższa impreza to Drużynowe Mistrzostwa Polski w Podnoszeniu Ciężarów Osób Niepełnosprawnych we Wrocławiu w dniach 09-11.11.2012r.

{AdmirorGallery}szt25{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x