Mastersi dźwigali w Ciechanowie – Zb. Koper wicemistrzem świata

Ponad 400 zawodników z 40 krajów uczestniczyło w mistrzostwach świata w podnoszeniu ciężarów, które przez cały tydzień odbywały się w Ciechanowie. Okazuje się, że w tej dyscyplinie kariera nie kończy się po trzydziestce. Na pomoście stawali dziarscy panowie w słusznym wieku, a ich sylwetki i power można było tylko podziwiać. Z trójki reprezentantów Warmii i Mazur najlepiej spisał się Zbigniew Koper, który w grupie M5 (55-60 lat) w kategorii do 69 kg zdobył srebrny medal.

Wicemistrz świata osiągnął w dwuboju 166 kg (72+94), ustępując tylko Niemcowi Jurgenowi Greinerowi – 185 kg (82+103). Brązowy medal wywalczył Brytyjczyk Patrick Atleridge – 165 kg (70+95).

W grupe M2 Jarosław Rutkowski (rocznik 1966) w wadze 62 kg zajął czwarte miejsce – 173 kg (77+96). Złoty medalista Ukrainiec Albert Nasybulin wyrwał 109 kg, podrzucił 130 kg, co dało w dwuboju 239 kg.

Trzeci nasz reprezentant Witold Tarkowski w grupie M7(rocznik 1944) był szósty. W kategorii 62 kg podniósł w dwuboju 114 kg (49+65). Rywalizacje wygrał Jegor Kulikow (Rosja) – 152 kg (67+85)