ME Juniorów U17 Ciechanów 2021 – Hubert Pietrzak z brązem w podrzucie

Na odbywających się w Ciechanowie Mistrzostwa Europy Juniorów U-15 i U-17 zawodnik TS Nidzica Hubert Pietrzak zdobył w minioną sobotę (21 sierpnia) w kat. 61 kg brązowy medal w podrzucie. Hubert jest drugim sztangistą w historii TS Nida , który zdobył medal w zawodach tej rangi. W roku 2019 w Izraelu srebrnym medalistą został Michał Jaworski na ME U 15.

Wyniki Huberta Pietrzaka: rwanie 105 kg, podrzut 130 kg, dwubój 235 kg – 4 miejsce. Złoty medal zdobył zawodnik z Armenii Rafik Minasyan.

Bartosz Burski

W niedzielę w kategorii 67 kg wystąpił kolejny sztangista Nidy Bartosz Burski, który także pokazał się bardzo dobrej strony. Po zaciętej walce pobił swoje rekordy życiowe w rwaniu , podrzucie i dwuboju . W podrzucie uzyskał 141 kg zajmując 5 miejsce. Wyniki Bartosza : rwanie 110, podrzut 141kg, dwubój 251 kg – 6 miejsce. Złoty medal zdobył Serhii Kolesnyk z Ukrainy. Obaj nasi zawodnicy mają po 16 lat i za rok będą mogli wystąpić w ME w tej samej grupie wiekowej U-17.

Bartek Burski z trenerem Markiem Nachtygal

W środę (25 sierpnia) Michał Jaworski rywalizował w kategorii wagowej 81 kg . Zakończył rywalizację na miejscu piątym, z wynikiem w dwuboju 298 kg (135+163). W rwaniu był czwarty, w podrzucie siódmy. Wygrał w tej wadze Dmitrii Shmarin (Rosja) Trenerami naszej kadry narodowej juniorów są : Wojciech Gesek ( Mazovia Ciechanów ) i Marek Nachtygal ( TS Nida Nidzica ).