Michał Rudziński na absolutnym światowym topie – Marzenia przekute w rzeczywistość

Fot.Barbell Bench Press

Wielki sukces odniósł znany siłacz z Olsztyna Michał Rudziński reprezentujący klub nomen omen „Sukces”. W rozgrywanych w sobotę (29 października) w Moskwie Mistrzostwach Świata Elit Pro WRPF zdobył złoty medal wygrywając swoją kategorię wagową. Zajął też 3 miejsce w klasyfikacji „Największy Ciężar Zawodów” i znalazł się w TOP 5 World Elit Pro WRPF, czyli w piątce najsilniejszych na świecie w wyciskaniu sztangi leżąc.

To co przed kilkoma laty było tylko marzeniem stało się faktem. Wprawdzie Pan Michał jest niezwykle utytułowanym zawodnikiem z wieloma tytułami i rekordami udział w takiej imprezie jak w stolicy Rosji był od dawna celem, który nie tylko się ziścił, ale ostateczny wynik przerósł oczekiwania. Olsztynian jest pierwszym Polakiem, który znalazł się w tak ekskluzywnym gronie.

– Pamiętam czasy, gdzie oglądałem filmiki z imprezy pod nazwą Bitwa Czempionów właśnie z Rosji, gdzie walczyli najlepsi z najlepszych w wyciskaniu, martwym ciągu i przysiadzie – napisał po powrocie z Rosji Pan Michał. Obserwując ich wzmagania powstało marzenie, by chociaż raz pojechać do Rosji i zobaczyć to na żywo. Te marzenie długo siedziało w mojej głowie. Ćwiczyłem doskonaliłem swoje umiejętności i siłę z nadzieją, że może kiedyś…może. Z czasem uznałem, że to marzenie jest raczej nierealne do realizacji.

Pewnego dnia powstała Federacja WRPF PRO, w której zaczęli startować ci sami zawodowcy co w Bitwie. Znów marzenie się ożywiło. Zacząłem ciężko trenować by zrobić wynik, który będzie zauważalny w świecie PRO. Nagle otrzymuję informację od człowieka któremu do końca życia będę wdzięczny, a jest nim Andrzej Kocyła, który zrobił by federacja zainteresowała się moją osobą. Stworzył szansę bym znalazł się w Moskwie i mógł wystartować w Mistrzostwach Świata Elit Pro WRPF.

22886164 734131356770261 8165590962599896619 n

Zresztą tych osób wspierających siłacza jest dużo więcej i wartoo nich wspomnieć. A są to:

Firma CST Consulting i Tomasz Genatowski

WRPF Poland i Andrzej Kocyła

Agnieszka Rudzińska

Krzysztof Rodkiewicz

Grupa opiekuńczo-wspierająca Artur Miksa i Martusia Zawadzka

I oczywiście sympatycy, którzy trzymali kciuki.

Filmik z podejścia do 290 kg

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10212901016193511&id=1633305641

23031661 734131326770264 3150691403080743215 n

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Olsztyn sport seniorski wyciskanie sztangi leżąc

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x