Mistrzostwa Świata U17 Jedda 2021 – Sztangiści Nidy Nidzica w czołówce i z rekordami

W Jeddah (Arabia Saudyjska) trwają mistrzostwa świata do lat 17 w podnoszeniu ciężarów. W piątek (8 października) w kategorii wagowej do 81 kg tuż za podium rywalizację ukończył Michał Jaworski. TS Nida Nidzica uzyskał w dwuboju 294 kg (132+162). Wcześniej startowali jego koledzy klubowi: Hubert Pietrzak i Bartosz Burski osiągając też bardzo dobre wyniki.

Hubert Pietrzak poprawił rekordy Polski Juniorów U-17 w kat. 61 kg: w rwaniu 107 kg, podrzucie 134 kg oraz dwuboju 241 kg. W klasyfikacji generalnej zajął 7 miejsce. Mistrzem Świata w tej kategorii został Morris Hampton Miller z USA.

Bartosz Burski w kategorii 67 kg. zajął 6 miejsce i poprawił rekord Polski w podrzucie o 3 kg, osiągając 145 kg. Wyniki Bartosza: rwanie 111 kg, podrzut 145, dwubój 256 kg. Złoty medal wywalczył reprezentant Tajlandii – Weeraphon Wichuma.