MP Juniorów U17 (OOM) Biłgoraj 2021 – TS Nida zbiera owoce, trzy tytuły dla Nidzicy

W dniach 8/10 lipca w Biłgoraju odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do lat 17 (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży) w podnoszeniu ciężarów). Biłgorajski pomost kolejny już raz okazał się szczęśliwy dla sztangistów TS Nida Nidzica. Hubert Pietrzak, Bartosz Burski i Michał Jaworski wywalczyli trzy tytuły Mistrzów Polski co zdarzyło się po raz pierwszy w historii klubu. Srebro zdobył w najcięższej wadze Tomasz Tulewicz z LUKS Meyer Elbląg.

Sobota była dniem rywalizacji całej ekipy z Nidzicy. Jako pierwszy wystąpił Hubert Pietrzak w kategorii wagowej do 61kg. Wywalczył złoto bijąc jednocześnie swoje rekordy życiowe i trzy rekordy Polski w tej wadze w rwaniu, podrzucie i dwuboju. Zawodnik uzyskał wynik 237kg (106+131). W kolejnej kategorii wagowej do 67kg rywalizował Bartosz Burski, który zdobył tytuł Mistrza Polski wynikiem 234kg(104+130). W wadze do 81kg walczył Michał Jaworski. Uzyskując wynik 287kg(127+160) także sięgnął po tytuł Mistrza Polski. W tej samej kategorii rywalizował również czwarty z nidziczan Konrad Możdżonek, który poprawiając swoje rekordy życiowe aż o 12kg wynikiem 176kg (75+101) zajął ostatecznie dziesiąte miejsce.

Trójka Mistrzów z TS Nida nie miała sobie równych. Wychodzili na pomost jako ostatni w swoich kategoriach wagowych wykonując wszystkie swoje podejścia sami po sobie. Wygrywali z kilkunastokilogramową przewagą nad rywalami. O poziomie zawodników z Nidzicy świadczy również klasyfikacja indywidualna wg punktacji Sinclaira, w której najlepszym zawodnikiem Mistrzostw został Michał Jaworski. Na trzecim miejscu podium w tej klasyfikacji stanął Hubert Pietrzak.

W klasyfikacji klubowej mężczyzn TS Nida zajęła trzecie miejsce w Polsce ulegając tylko Mazovii Ciechanów i Budowlanym Nowy Tomyśl. W łącznej klasyfikacji klubowej ( sumowane wyniki kobiet i mężczyzn) nidziczanie uplasowali się tuż za podium na czwartym miejscu wśród 61 klubów biorących udział w OOM.

W Biłgoraju startowali też reprezentanci LUKS Zamek-Expom Kurzętnik, LUKS Meyer Elbląg i Zjednoczonych Olsztyn. Srebrny medal w kat. +102 kg w dobrym stylu wywalczył Tomasz Tulewicz (LUKS Meyer Elbląg) 277kg (122+155). Piąte miejsce zajął Kamil Kłosowski (LUKS Zamek Expom Kurzętnik) w wadze do 81 kg – 202 kg (92+110) Szóste wywalczyli: Nikodem Kowalczyk (LUKS Expom Zamek Kurzętnik) w kat. 73 kg -188 kg (90+98) oraz Kacper Wężyk (LUKS Meyer Elbląg) w kat. 96 kg – 174 kg (78+96). Pozostali zajęli dalsze lokaty

Mistrzowie z Nidzicy nie mają chwili wytchnienia. Po powrocie w sobotnią noc z Biłgoraja tylko niedzielę spędzili w swoich domach. Już w poniedziałek wyjechali wraz z trenerem Markiem Nachtygal na zgrupowanie Kadry Narodowej Juniorów do lat 17, gdzie będą kontynuować przygotowania do mających się odbyć w sierpniu Mistrzostw Europy.