Nidziczanin w MŚ Juniorów U-17 Taszkient 2013 – Obiecujący debiut Krystiana Augustyniaka

W niedzielę (14 kwietnia) Krystian Augustyniak z Nidy Nidzica wrócił ze stolicy Uzbekistanu Taszkientu, gdzie odbywały tegoroczne Mistrzostwa Świata Juniorów do lat 17 w podnoszeniu ciężarów. Nidziczanin udanie wystartował w ostatnim dniu imprezy. Jako jedyny z reprezentantów Polski zaliczył wszystkie sześć podejść poprawiając swoje rekordy życiowe o 6kg w dwuboju (3 kg rwanie i 3kg podrzut. Wynik 294kg (128 – rwanie; 166 – podrzut)dał mu wysokie 10 miejsce. Informacje przesłał nam Pan Marek Nachtygal.

 

Rezultaty uzyskane przez Krystiana są o tyle cenne, że był to jego pierwszy start w zawodach takiej rangi. Udanych sześć podejść i poprawa rekordów życiowych świadczą nie tylko o dobrym przygotowaniu fizycznym i technicznym, ale i dużej odporności psychicznej, co dobrze wróży temu sztangiście na przyszłość. Poza rywalizacją sportową wizyta w Uzbekistanie była dla Krystiana również okazją do poznania kraju o zupełnie innej kulturze i spotkania z zawodnikami z całego świata. Gratulujemy mu udanego startu i życzymy dalszych sukcesów na międzynarodowych pomostach.

Po krótkim odpoczynku Krystian rozpocznie przygotowania do mającej się odbyć w lipcu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a następnie do zaplanowanych na wrzesień Mistrzostw Europy Juniorów w Kłajpedzie.

{AdmirorGallery}august15{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x