Puchar Unii Europejskiej Malta 2021 – Polska druga, a Michał Jaworski dołożył swoje

Reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce w Pucharze Europejskiej Unii Podnoszenia Ciężarów. W miniony weekend (26/27 czerwca) na Malcie biało-czerwoni ulegli tylko reprezentacji Włoch. Indywidualnie biało-czerwoni zdobyli złoty, trzy srebrne i jeden brązowy medal. Zawodnik TS NIDA Michał Jaworski w kategorii U17 wywalczył srebro uzyskując w dwuboju 282 kg (rwanie 127kg , podrzut 155 kg; punktacja Sinclaira 343,2 pkt).

To duży sukces. Z Włochem Jacopo Falsinottimpem przegrał tylko o 1 kg w dwuboju ale był od niego lepszy w rwaniu. W kategorii U17 mężczyzn startowali zawodnicy z 12 krajów