SKF Zjednoczeni Olsztyn – reaktywacja! – Czy sztanga odzyska blask?

W sobotę (20 lutego) olsztyńskim Muzeum Sportu odbyło się spotkanie zawodników, działaczy i sympatyków podnoszenia ciężarów. Podjęto decyzję o reaktywacji sekcji pod nazwą: Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Zjednoczeni Olsztyn. W skład komitetu założycielskiego i jednocześnie Zarządu SKF Zjednoczeni Olsztyn wybrano: Edmunda Karuca – prezes, Andrzeja Wilka – sekretarz i Andrzeja Kubińskiego – skarbnik

Idea reaktywacji tliła się od dawna, a bezpośrednim impulsem stał się udział sztangistów z Warmii i Mazur w ubiegłorocznym Senior Games. Systematyczne treningi, a potem udział w imprezie tak wciągnął byłych ciężarowców, że postanowili pójść za ciosem. Inicjatorzy przedsięwzięcia: Andrzej Wilk i Edward Karuc przeprowadzili wiele rozmów m. in. z prezesem Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów Szymonem Kołeckim, przedstawicielami Urzędów: Marszałkowskiego i Miasta Olsztyn aż wreszcie doprowadzili do zebrania założycielskiego.

Zaprosili wiele osób związanych historią tej dyscypliny w regionie. Byli więc m. in. Ludwik Jaczun – trener 40-lecia – wychowawca reprezentantów kraju , Jan Lisowski – olimpijczyk z Moskwy, Zbigniew Koper prezes Polskiego Związku Mastersów oraz szkoleniowcy, a dziś prezesi zaprzyjaźnionych dyscyplin, które w tamtych czasach stanowili o potencjale sportu na Warmii i Mazurach: Eugeniusz Szulc – kolarstwo, Bolesław Jurewicz – zapasy.

Zaprezentowano w skrócie historię warmińsko-mazurskiej sztangi i LKS Zjednoczeni, jej dni chwały w latach 70-tych i 80-tych, a także stan dzisiejszy zamykający się w działalności kilku klubów w: Nidzicy, Bartoszycach, Elblągu, Kurzętniku, a ostatnio w Giżycku.

Uczestnicy spotkania, którzy wcześniej na piśmie wyrazili wolę, podjęli uchwałę o powołaniu Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Zjednoczeni Olsztyn, zatwierdzili statut, wybrali komitet założycielski upoważniony do zarejestrowania SKF Zjednoczeni Olsztyn w Urzędzie Miasta w Olsztynie w spisie Stowarzyszeń.

Komisję Rewizyjną mają stanowić: Anna Awiżeń – przewodnicząca ,Zbigniew Koper – członek i Edward Kukliński – członek

Przed Mastersami, którzy podjęli się wskrzeszenia idei reaktywacji trudne zadanie. Widząc jednak ich zapał i zaangażowanie jesteśmy przekonani, że w praktyce zealizują swój pomysł. Życzymy powodzenia!

{AdmirorGallery}ciez28{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Olsztyn Podnoszenie ciężarów

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x