Sztangiści podbili serca nidziczan – Mocni, ambitni i…bardzo sympatyczni

Przez dwa dni sportowa Nidzica żyła podnoszeniem ciężarów. W hali przy ul Polnej odbyły się trzy imprezy: IV Turniej Grand Prix Młodzieży do lat 16, Mistrzostwa Warmii i Mazur U-16, a rywalizację zakończył bardzo atrakcyjny turniej drużynowy o Puchar Starosty Nidzickiego. Startowali sztangiści z naszego regionu, a także bardzo mocni siłacze z Mazovii Ciechanów oraz ekipa z Czech z miejscowości Rotava. Gościem specjalnym był wicemistrz olimpijski Szymon Kołecki – prawdziwa ikona tej dyscypliny sportowej w Polsce.

 

Oczywiście wizyta mistrza sztangi wywołała duże zainteresowanie zwłaszcza młodzieży, była okazja do spotkań i krótkich rozmów, a Pan Szymon jak mało kto, potrafi opowiadać nie tylko o sporcie.

Rywalizacja na pomoście wzbudziła wiele emocji. W turnieju Grand Prix najlepiej zaprezentowali się: Tereza Svarochova (Czechy), Weronika Zielińska (Mazovia), Paweł Kulik (Meyer Elbląg) oraz reprezentanci miejscowej Nidy: Krystian Augustyniak i Mateusz Łęgowski.

Mistrzostwa województwa do lat 16 przebiegały pod dyktando sztangistów Nidy, którzy oddali tylko dwa tytułu zawodnikom z Elbląga.

Bardzo interesujący okazał się niedzielny turniej drużynowy, w który klasę potwierdzili ciężarowcu Mazovii Ciechanów, na podium znaleźli się tez siłacze z Meyera i Nidy.

W sumie piękna impreza promująca tę dyscyplinę, a towarzyszyły temu: znakomita oprawa i…atmosfera. 

Grand Prix Młodzieży do lat 16

DZIEWCZETA

Kat. 53 kg

1 PLANKOVA Eliska 99 Rotas Rotava (CZECHY) 27 35 62 88,8

Kat. 58 kg

1 SVATOCHOVA Tereza 97 Rotas Rotava (CZECHY) 40 51 91 126,4

Kat. 63 kg

1 ZIELINSKA Weronika 99 Nida Nidzica 42 53 95 120,6

Kat. 69 kg

1 JACYNO Kamila 99 Nida Nidzica 30 41 71 84,9

Kat. +69 kg

1 KASK Patrycja 96 Nida Nidzica 40 45 85 100,1

CHŁOPCY

Kat. 45 kg

1 VETROVEC Lukas 98 Rotas Rotava (CZECHY) 35 43 78 165,4

Kat. 50 kg

1 KACZYNSKI Rafał 98 Meyer Elblag 44 60 104 178,5

2 DANIS Zdenek 98 Rotas Rotava (CZECHY) 37 50 87 160,9

Kat. 56 kg

1 KORNELUK Przemysław 98 Nida Nidzica 60 80 140 233,1

2 MALICHA Oskar 96 Nida Nidzica 56 72 128 205,9

3 SZCZESNIAK Wiktor 99 Nida Nidzica 32 34 66 111,7

4 ŁEGOWSKI Łukasz 98 Nida Nidzica -74 — 0 0,0

Kat. 62 kg

1 KURLANDZKI Sebastian 96 Nida Nidzica 71 90 161 234,1

2 GRABLEWSKI Łukasz 99 Nida Nidzica 40 50 90 129,4

3 GREBOWSKI Szymon 99 Nida Nidzica 34 39 73 109,6

Kat. 69 kg

1 ŁEGOWSKI Mateusz 97 Nida Nidzica 75 106 181 257,8

2 RAJKOWSKI Dominik 99 Meyer Elblag 65 88 153 209,5

3 MALINOWSKI Damian 96 Siła Bartoszyce 55 74 129 174,3

Kat. 77 kg

1 SWIEBODA Przemysław 96 Nida Nidzica 80 100 180 235,5

2 GREGOWSKI Adrian 98 LUKS Kurzetnik 32 51 83 106,3

Kat. 85 kg

1 KULIK Paweł 96 Meyer Elblag 116 145 261 320,2

2 KOZICKI Adam 97 Nida Nidzica 60 75 135 165,0

Kat. +85 kg

1 AUGUSTYNIAK Krystian 96 Nida Nidzica 117 150 267 287,1

2 MISKIEWICZ Filip 96 LUKS Kurzetnik 75 100 175 187,4

3 BACH Jakub 99 Siła Bartoszyce 45 65 110 129,3

4 LULINSKI Tomasz 98 LUKS Kurzetnik 40 60 100 110,6

Start „na technike”

1 KORALEWSKI Mateusz 00 Nida Nidzica 44,6 38 47 85 159,8

2 KOZICKI Szymon 00 Nida Nidzica 37,2 25 38 63 141,8

3 ZWIERZCHOWSKI Patryk 01 Nida Nidzica 41,8 29 37 66 132,0

4 BADOWSKI Karol 00 LUKS Kurzetnik 39,0 23 32 55 117,8

5 ZWIERZCHOWSKI Filip 00 Nida Nidzica 73,0 32 35 67 86,6

6 SZCZEPKOWSKI Michał 01 Nida Nidzica 51,8 22 30 52 85,8

7 SKONIECKI Dominik 99 Nida Nidzica 51,4 21 27 48 79,7

Mistrzostwa Warmii i Mazur do lat 16

DZIEWCZETA

Kat. 63 kg

1 ZIELINSKA Weronika 99 Nida Nidzica 42 53 95 120,6

Kat. 69 kg

1 JACYNO Kamila 99 Nida Nidzica 30 41 71 84,9

Kat. +69 kg

1 KASK Patrycja 96 Nida Nidzica 40 45 85 100,1

CHŁOPCY

Kat. 50 kg

1 KACZYNSKI Rafał 98 Meyer Elblag 44 60 104 178,5

Kat. 56 kg

1 KORNELUK Przemysław 98 Nida Nidzica 60 80 140 233,1

2 MALICHA Oskar 96 Nida Nidzica 56 72 128 205,9

3 SZCZESNIAK Wiktor 99 Nida Nidzica 32 34 66 111,7

4 ŁEGOWSKI Łukasz 98 Nida Nidzica -74 — 0 0,0

Kat. 62 kg

1 KURLANDZKI Sebastian 96 Nida Nidzica 71 90 161 234,1

2 GRABLEWSKI Łukasz 99 Nida Nidzica 40 50 90 129,4

3 GREBOWSKI Szymon 99 Nida Nidzica 34 39 73 109,6

Kat. 69 kg

1 ŁEGOWSKI Mateusz 97 Nida Nidzica 75 106 181 257,8

2 RAJKOWSKI Dominik 99 Meyer Elblag 65 88 153 209,5

3 MALINOWSKI Damian 96 Siła Bartoszyce 55 74 129 174,3

Kat. 77 kg

1 SWIEBODA Przemysław 96 Nida Nidzica 80 100 180 235,5

2 GREGOWSKI Adrian 98 LUKS Kurzetnik 32 51 83 106,3

Kat. 85 kg

1 KULIK Paweł 96 Meyer Elblag 116 145 261 320,2

2 KOZICKI Adam 97 Nida Nidzica 60 75 135 165,0

Kat. +85 kg

1 AUGUSTYNIAK Krystian 96 Nida Nidzica 117 150 267 287,1

2 MISKIEWICZ Filip 96 LUKS Kurzetnik 75 100 175 187,4

3 BACH Jakub 99 Siła Bartoszyce 45 65 110 129,3

4 LULINSKI Tomasz 98 LUKS Kurzetnik 40 60 100 110,6

{AdmirorGallery}nidzi1{/AdmirorGallery}

Fot: polska-sztanga.pl

 IV Turniej o Puchar Starosty Nidzickiego (rywalizacja drużynowa)

Mazovia Ciechanów 946,8

1 SAMORAJ Jarosław 94 93,8 145 170 315 30 388,7

2 ZÓRAWSKI Damian 97 80,2 105 133 238 40 332,0

3 KRASZEWSKA Natalia 92 59,7 70 90 160 20 226,1

Meyer Elbląg 852,3

1 KULIK Paweł 96 80,2 116 145 261 30 350,2

2 FALKOWSKI Julian 95 99,4 130 150 280 30 341,5

3 ZIELINSKA Weronika 99 61,0 42 53 95 40 160,6

Nida Nidzica 829,2

1 AUGUSTYNIAK Krystian 96 109,6 117 150 267 30 317,1

2 MALICHA Norbert 95 70,8 95 115 210 30 306,6

3 SWIECIK Maria 94 62,2 65 75 140 30 205,5

Siła Bartoszyce 749,6 

1 KOBUSZEWSKI Mateusz 93 88,0 107 128 235 20 295,3

2 SZCZEPANIAK Piotr 92 83,6 100 125 225 20 290,2

3 MARCINOWSKA Joanna 93 74,2 57 70 127 20 164,1

Rotas I Rotava (CZE) 748,6

1 CSERGE David 94 88,4 105 135 240 30 310,6

2 SEDLBAUER Jan 71 113,2 115 140 255 271,6

3 SVATOCHOVA Tereza 97 53,8 40 51 91 40 166,4

Rotas II Rotava (CZE) 582,5

1 BILY Milan 93 74,8 80 95 175 20 243,1

2 SPERNAK Antonin 57 85,2 77 100 177 210,6

3 PLANKOVA Eliska 99 51,8 27 35 62 40 128,8

LUKS Kurzętnik 436,1

1 OCHLAK Mateusz 90 76,0 65 85 150 10 199,5

2 KASK Patrycja 96 69,1 40 45 85 30 130,1

3 KOWALCZYK Mirosław 72 97,6 95 — 95 106,5

Poza konkursem druzynowym:

1 MATULKA Norbert 86 Meyer Elblag 69,2 105 125 230 307,3

2 SWIST Damian 92 Meyer Elblag 64,8 92 125 217 302,6

3 SŁOWIKOWSKI Łukasz 96 Mazovia Ciechanów 62,6 88 112 200 285,5

4 ŁEGOWSKI Łukasz 98 Nida Nidzica 54,6 71 87 158 249,7

5 ŁUCZYNSKI Norbert 92 LUKS Kurzetnik 80,4 65 100 165 202,1

{AdmirorGallery}nidax{/AdmirorGallery}

Fot. Władysław Nowosielski

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x