Sztangiści TS Nida Nidzica też byli na MŚ we Wrocławiu – Dech zapierało w piersiach…

Ośmioosobowa grupa nidziczan - członków Towarzystwa Sportowego NIDA wyjechała do Wrocławia kibicować najlepszym polskim sztangistom w odbywających się w dniach 20-27 października Mistrzostwach Świata Seniorów w Podnoszeniu Ciężarów. Grupie tej towarzyszył starosta Nidzicki Pan Grzegorz Napiwodzki, który podobnie jak burmistrz Nidzicy Pan Dariusz Szypulski otrzymał z Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów specjalną akredytację.

 

Niestety Pan Burmistrz ze względu na liczne obowiązki nie mógł uczestniczyć w wyjeździe. Przez kolejne trzy dni w przepięknej Hali Stulecia mieliśmy możliwość dopingowania polskich zawodników. Na uwagę zasługuje fakt, że poprzednie zmagania najlepszych siłaczy świata w naszym kraju odbywały się równo sto lat temu i to również w tym samym miejscu. Organizatorzy przygotowali wspaniałe sportowe widowisko. Jednak niezapomnianą atmosferę stworzyli kibice, którzy zjechali z całego kraju wypełniając trybuny do ostatnich miejsc. Licznie przybyli również fani podnodzenia ciężarów z innych państw, żeby dopingować swoich faworytów.   Spośród nich najliczniejszą grupę stanowili przedstawiciele Ukrainy, Rosji i Korei.

Pomimo tego, że reprezentacja z Czech nie wystawiła żadnego zawodnika, również z tego kraju przyjechał cały autokar sympatyków tej dyscypliny. Poza kibicowaniem na żywo mieliśmy okazję spotkać najlepszych sztangistów świata. Tych obecnych, jak również tych, którzy tworzyli historię tej dyscypliny. Wraz z ekipą USA przybył do Wrocławia Zygmunt Smalcerz obecny trener reprezentacji tego kraju, który dwukrotnie miał okazję gościć w naszym mieście. Pojawił się także dwukrotny mistrz olimpijski Ilyia Ilyin, do którego należą rekordy globu w kat. 94kg. Sportowiec ten przybył na specjalne zaproszenie prezesa Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów Szymona Kołeckiego. Obaj panowie mimo tego, że wielokrotnie rywalizowali ze sobą są już od lat przyjaciółmi. I chociaż reprezentanci Polski troszkę zawiedli wrażenia z udziału w tym wspaniałym widowisku pozostaną na długo w pamięci

Bardzo ciekawą informację przesłał nam Pan Marek Nachtygal

{AdmirorGallery}nych29{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Nida Nidzica Nidzica Podnoszenie ciężarów

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x