Turniej Majowy młodych sztangistów Bartoszyce 2014 – Do techniki dodać siłę i będzie OK

Miejski Ludowy Klub Sportowy "Siła" Bartoszyce w sali treningowej przy ul. Ogrodowej zorganizował w niedzielę (18 maja) "Turniej Majowy" w podnoszeniu ciężarów. To jeden z punktów realizacji programu Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. W turnieju wystąpiło 15 sztangistów, w tym siedmiu z klubu Nida Nidzica. Rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych oraz na technikę.

W grupie 15-latków dominowali nidziczanie. Wygrał Andrzej Szpara, który startując w kat. 56 kg uzyskał 142 kg (62+80). Drugą lokatę wywalczył Łukasz Grablewski – 170 kg (72+98), trzecią Patryk Zwierzchowski w wadze 56 kg. Poprawił rekordy życiowe w rwaniu o 3 kg, podrzucie 8 kg uzyskując 91 kg (38+53). Na czwartym miejscu sklasyfikowano Jakuba Jaworskiego – kat. 50 kg, który również ustanowił „życiówki” w rwaniu (4 kg), podrzucie (7 kg) . W sumie osiągnął wynik 74 kg (32+52). Piąty był Filip Zwierzchowski w kat. 85 kg z rezultatem 95 kg (40+55). Oczywiście kilogramy przeliczone zostały na punkty według tabeli Sinklaira.

W grupie do lat 17 zwyciężył Łukasz Łęgowski (Nida), który startując w kat. 62 kg uzyskał 205 kg (95+110). Rywalizację w kategorii wiekowej do 21 lat wygrał Mateusz Kobuszewski (Siła Bartoszyce) – 208 kg.

Najmłodsi startowali w konkursie „na technikę”. Najlepszy okazał się debiutant z Nidzicy Hubert Borkowski, a swoje umiejętności zaprezentowali tez adepci z Bartoszyc: Kacper Patecki, Mateusz Nowakowski, Albert Steć i Kacper Hercer.

Podczas imprezy wykorzystano po raz pierwszy nową sztangę startową, którą klub z Bartoszyc pozyskał po mistrzostwach Europy organizowanych w Ciechanowie.

{AdmirorGallery}sila22{/AdmirorGallery}

Źródło: sport. Bartoszyce.pl nidzica.pl

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

bartoszyce Nida Nidzica Nidzicki Klub Taekwondo Sportowego Podnoszenie ciężarów Siła Bartoszyce

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x