Turniej Nadziei Olimpijskich Siedlce 2021 – Nidziccy sztangiści bez chwili wytchnienia

Fot. TS Nida Nidzica
W miniony weekend (12/13 czerwca) w Siedlcach odbył się Międzynarodowy Turniej Nadziei Olimpijskich w Podnoszenia Ciężarów Państw Grupy Wyszehradzkiej. Imprezie rywalizowały reprezentacje Polski, Czech, Węgier i dodatkowo Litwy w grupie wiekowej do lat 18 oraz Polska i Węgry w grupie do lat 23. Na turniej ten powołania otrzymali nidziczanie: Michał Jaworski(17 l), Hubert Pietrzak(16 l), Bartosz Burski(16 l) oraz trener Marek Nachtygal.

W rywalizacji drużynowej (do lat 18) na najwyższym stopniu podium stanęli kolejny już raz polscy zwodnicy wyprzedzając Węgrów. Trzecie miejsce przypadło reprezentantom Czech., czwarte drugiej reprezentacji Polski i piąte zajęli zawodnicy z Litwy. Nidziccy sztangiści stanowili trzon pierwszej reprezentacji naszego kraju, o czym świadczą wyniki przez nich uzyskane.

W klasyfikacji indywidualnej drugie miejsce zajął Michał Jaworski przegrywając z reprezentantem Węgier Fekecksem Szilard o 1,5 pkt. w punktacji Sinclaira. Michał uzyskał wynik w dwuboju 289kg (131+158) poprawiając swój rekord życiowy w rwaniu. Na trzecim stopniu podium stanął zawodnik z Dobryszyc Patryk Barański, który wyprzedził Huberta Pietrzaka o 0,1 pkt. Hubert w dwuboju uzyskał 234kg (104+130). Hubert wynikiem tym ustanowił nowe rekordy Polski do lat 17 w kat. 61kg w podrzucie oraz w dwuboju. Piąte miejsce indywidualnie przypadło Bartoszowi Burskiemu, który osiągnął 241kg (105+136) poprawiając rekord życiowy w podrzucie i w dwuboju. Ogółem w rywalizacji wzięło udział 20 zawodniczek i 26 zawodników w grupie do lat 18 oraz 9 zawodniczek i 10 zawodników do lat 23.

Trójka sztangistów Nidy nie odpocznie . Już w przyszłym tygodniu Michał Jaworski wylatuje na Maltę, gdzie będzie reprezentował nasz kraj w Turnieju Państw Unii Europejskiej. Natomiast Bartosz Burski i Hubert Pietrzak tego samego dnia udadzą się na zgrupowanie Kadry Narodowej do Zakopanego. Po powrocie z Malty Michał dołączy do kolegów. Bezpośrednio z Zakopanego zawodnicy przejadą do Biłgoraja na Mistrzostwa Polski do lat 17. Potem znów zgrupowanie w Cetniewie i po tygodniowym oddechu kolejny obóz w Giżycku, poprzedzający Mistrzostwa Europy do lat 17.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Nidzica Podnoszenie ciężarów sport młodzieżowy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x