W Nidzicy sztangiści mogą liczyć na doping młodzieży

Podnoszenie ciężarów po raz pierwszy zagości na arenach Warmia Mazury Senior Games. Gospodarzem w dniach 30-31 sierpnia będzie Nidzica. Prężnia działająca w tym mieście sekcja T.S. Nida wykształciła już wielu reprezentantów Polski. Poza tym pozwala młodzieży zaspokajać pasje sportowe. Tym razem role się odwrócą. To młodzi sztangiści kibicować będą weteranom.

O tym, jak doszło do włączenia podnoszenie ciężarów do programu Warmia Mazury Senior Games, opowiada promotor tej dyscypliny Witold Tarkowski.

– Gdy dwa lata temu startowałem w zawodach lekkoatletycznych w Lidzbarku Warmińskim, pomyślałem, żeby warto by spróbować włączyć podnoszenia ciężarów do Warmia Mazury Senior Games. „Wydeptałem” ścieżkę między Urzędem Marszałkowskim, a naszym Urzędem Gminnym i udało się – moja ukochana dyscyplina zostanie włączona do zawodów – mówi zadowolony i dumny promotor podnoszenia ciężarów w WMSG.

Mimo, że to trudny i wymagający sport, aktywnych seniorów dźwigających ciężary nie brakuje. – Dojrzali sportowcy najczęściej biegają czy jeżdżą na rowerze, bo to stosunkowo najprostsze aktywności. Ale weteranów sztangi jest naprawdę sporo, jest nas już koło setki, a na zawody przyjeżdżają nawet osiemdziesięciolatkowie. Startuję w zawodach seniorskich na całym świecie i mam nadzieję, że dołączenie podnoszenia ciężarów do warmińsko-mazurskiej imprezy przyczyni się do promocji tej dyscypliny także w Polsce – mówi Witold Tarkowski.

Nidzicka sekcja podnoszenia ciężarów kształci młodych adeptów tego sportu wykorzystując także doświadczenie weteranów. I robi to z bardzo pozytywnym skutkiem. – Sekcja powstała w 2009 roku, a duża w tym zasługa byłego ciężarowca Romana Zarębskiego. Wsparcie sprzętowe otrzymaliśmy od zaprzyjaźnionego klubu z Ciechanowa. Obecnie w sekcji jest 20 młodych ludzi, mamy reprezentanta Polski, uczestnika mistrzostwach świata do lat 20. Następni nasi zawodnicy są na celowniku trenerów kadry. Wychodzi na to, że to bardzo silna sekcja – mówi zadowolony Witold Tarkowski.

{AdmirorGallery}koper17{/AdmirorGallery}

REGULAMIN

I. ORGANIZATOR

Województwo Warmińsko – Mazurskie

II. WSPÓŁORGANIZATORZY

Miasto Nidzica

Kierownik zawodów:

Marek Nachtygal

tel.kom. +48 501 526 115

e-mail: mareknachtygal@wp.pl

III. TERMIN ZAWODÓW

1. Zawody sportowe pod nazwą WARMIA MAZURY SENIOR GAMES 2014 zaplanowano w terminie 28-31 sierpnia 2014 r., na obiektach sportowych położonych w miejscowościach na obszarze województwa warmińsko – mazurskiego.

2. Uroczysta ceremonia otwarcia zawodów sportowych rozpocznie się dnia

29 sierpnia 2014 r., o godz. 19.00, w Ostródzie .

3. Turniej podnoszenia ciężarów zostanie rozegrany w dniach 30.08. – 31.08.2014r.

w Nidzicy.

4. Ceremonia zamknięcia zawodów odbędzie się – 31.08.2014r. o godz. 1500

IV. MIEJSCE ZAWODÓW

HALA WIDOWISKOWO – SPORTOWA

ul. Polna 8

13-100 Nidzica

V. ZASADY ROZGRYWANIA ZAWODÓW

1. Zawody odbędą się zgodnie z przepisami IWF MASTERS.

2. Kategorie wagowe:

56 – 62 – 69 – 77 – 85 – 94 – 105 – 105+

3. Grupy wiekowe:

45 – 49           

50 – 54           

55 – 59           

60 – 64           

65 – 69           

70+     

VI. PROGRAM ZAWODÓW

30 sierpnia 2014 r. (sobota)

przyjazd uczestników – do godz. 12:00

ważenie wszystkich zawodników – godz. 12:00

uroczyste otwarcie zawodów – godz. 13:45

start grupy M 60 – 70+ (kat. wag. 56 – 69) – godz. 14:00

start grupy M 60 – 70+ (kat. wag. 77 – 85) – godz. 15:30

start grupy M 60 – 70+ (kat. wag. 94 – 105+) – godz. 17:00

31 sierpnia 2014 r. (niedziela)

ważenie pozostałych zawodników – godz. 8:00

start grupy M 45 – 55 (kat. wag. 56 – 85) – godz. 10:00

start grupy M 45 – 55 (kat. wag. 94 – +105) – godz. 11:30

zakończenie zawodów około godz. 14:00

VII. WARUNKI UCZESTNICTWA

1. Do startu w zawodach uprawnieni są mężczyźni, którzy w roku 2014 ukończyli 45 lat i starsi z zastrzeżeniem poniższych postanowień.

2. Uczestnik zawodów zobowiązany jest do podpisania oświadczenia, iż na własną odpowiedzialność podejmuje ryzyko związane ze startem i wysiłkiem podczas zawodów i nie będzie miał żadnych roszczeń w stosunku do organizatora w razie wystąpienia u zawodnika jakiegokolwiek negatywnego następstwa udziału w zawodach. Zawodnik składa ponadto oświadczenie o stanie zdrowia pozwalającym na udział w zawodach oraz o braku znanych mu przeciwwskazań do udziału w zawodach. Złożenie oświadczenia jest warunkiem dopuszczenia do startu. Druk oświadczenia dostępny jest do pobrania na oficjalnej stronie zawodów sportowych „Warmia Mazury Senior Games 2014” www.seniorgames.pl, w zakładce: druki – oświadczenie.

3. Warunkiem zarejestrowania zawodnika oraz dopuszczenia go do udziału w zawodach jest uiszczenie opłaty rejestracyjnej w wysokości i terminie określonych w pkt VIII Zasady Finansowania.

4. Zawodnik sam ubezpiecza się od NNW.

5. Zgłoszeniem jest karta uczestnictwa zamieszczona na oficjalnej stronie zawodów: www.seniorgames.pl , którą należy wypełnić on – line.

6. Zgłoszenia do uczestnictwa w zawodach przyjmowane są w formie elektronicznej do dnia 21 sierpnia 2014 r., do godz. 15.00.

7. W przypadku znaczącej liczby zgłoszeń w danej dyscyplinie lub konkurencji organizator zawodów zastrzega sobie prawo wprowadzenia limitu uczestników. W takim przypadku o kwalifikacji zadecyduje kolejność zgłoszeń. Pełna lista zakwalifikowanych do zawodów osób zostanie opublikowana na oficjalnej stronie zawodów: www.seniorgames.pl do dnia 23 sierpnia 2014 r..

8. Szczegółowy program zawodów zostanie umieszczony na oficjalnej stronie zawodów: www.seniorgames.pl tuż po zakończeniu rejestracji zawodników, nie później jednak niż do dnia 23 sierpnia 2014 r..

VIII. ZASADY FINANSOWANIA

1. Organizator ma prawo do pobierania od uczestników opłaty rejestracyjnej przeznaczonej na cele organizacji zawodów sportowych w wysokości określonej w ust. 2.

2. Wysokość opłaty rejestracyjnej wynosi 12 € (euro) brutto lub 50 złotych brutto. Wpłatę należy dokonać na wskazane konto bankowe do dnia 21 sierpnia 2014 r., tj. do dnia zakończenia rejestracji zawodników. Za dzień dokonania wpłaty uważa się datę wpływu środków na konto organizatora. Numer konta i nazwa banku zostanie opublikowana na oficjalnej stronie zawodów: www.seniorgames.pl..

3. Zawodnik, który został zarejestrowany przez organizatora zawodów jako uczestnik imprezy jest uprawniony do :

1) uczestnictwa we wszystkich zawodach sportowych,

2) otrzymania koszulki okolicznościowej (w przypadku rejestracji w terminie do 21 sierpnia 2014 roku),

3) otrzymania programu zawodów,

4) otrzymania certyfikatu uczestnictwa w zawodach sportowych.

4. Koszty zakwaterowania i wyżywienia ponoszą uczestnicy.

IX. NAGRODY

1. Zawodnicy zajmujący w swoich konkurencjach miejsca 1 – 3 otrzymują medale oraz pamiątkowe dyplomy.

2. Wszyscy uczestnicy otrzymują certyfikaty uczestnictwa w zawodach sportowych.

3. Organizatorzy zawodów sportowych w poszczególnych dyscyplinach mogą ufundować dodatkowe nagrody.

X. ZAKWATEROWANIE

1. Organizator zawodów przedstawi adresy hoteli, pensjonatów i innych miejsc noclegowych, z których uczestnicy będą mogli korzystać. Adresy zostaną umieszczone na oficjalnej stronie zawodów www.seniorgames.pl.

2. Uczestnicy zawodów osobiście dokonują rezerwacji w wybranym hotelu

lub pensjonacie.

XI. SPRAWY INNE

1. Lekarz zawodów pełni dyżur w czasie zawodów i rozgrzewki.

2. Wszelkie kwestie sporne lub wątpliwe rozstrzyga jury d ‘apel powołane przez Organizatora.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Nidzica Podnoszenie ciężarów

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x