W Nidzicy weekend z siłaczami – Szymon Kołecki gościem specjalnym

W najbliższy weekend sportową Nidzicę opanują sztangiści. W sobotę (29 września) odbędzie się IV Turniej Grand Prix Młodzieży do lat 16 o Puchar Burmistrza, natomiast na niedzielę zaplanowano bardzo interesujący Turniej Drużynowy o Puchar Starosty Nidzickiego. Zawody rozpoczną się w obu dniach o godz. 14 w hali sportowej przy ul. Polnej. Wśród uczestników zobaczymy całą czołówkę regionu, gdzie coraz większy potencjał stanowi miejscowa sekcja Nidy. Urozmaiceniem rywalizacji będzie udział w niej sztangistów z Czech i Rosji, natomiast superatrakacją wizyta w roli gościa specjalnego wicemistrza olimpijskiego Szymona Kołeckiego.

 

Jak widać organizatorzy przygotowali się do imprezy wyśmienicie, zadbali o każdy szczegół. Zresztą doświadczenia poprzednich lat są znakomite. W dniach rozgrywania w Nidzicy tych turniejów warmińsko-mazurska sztanga świeci pełnym blaskiem. Towarzystwo Sportowe Nida jest prężną sekcją zajmująca się przede wszystkim szkoleniem młodzieży. Spokojna, systematyczna praca daje efekty. Dziewczęta i chłopcy ustanawiają rekordy, zdobywają medale dla regionu w najważniejszych imprezach juniorskich.

W tym wszystkim najważniejsza jest sportowa oferta dla młodzieży Nidzicy i okolic. Kiedyś miałem okazję odwiedzić sztangistów Nidy, którzy znaleźli w klubie wspaniałą opiekę szkoleniową, szansę na realizację swych pasji. Bez wielkich pieniędzy, za to z wielkim sercem można zbudować coś bardzo cennego.

Turnieje organizowane raz w roku są okazją prezentacji nidzickich sztangistów. Warto przyjść i docenić efekty ich pracy.

{AdmirorGallery}nidzica26{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x