Zbigniew Koper w MŚ Weteranów 2012 – I jak tu nie być we Lwowie…

Zbigniew Koper zajął 4 miejsce na Mistrzostwach Świata weteranów w podnoszeniu ciężarów, które odbyły się we Lwowie. Sztangista z Olsztyna z powodzeniem startuje w imprezach krajowych i międzynarodowych, uzyskując doskonałe wyniki, ale jak zawsze podkreśla, nie medale są tu najważniejsze. Po prostu została w nim sportowa pasja, chęć rywalizacji i zachowanie reżimu treningowego. Pan Zbigniew, zgodnie z nasza prośbą, po ważnych międzynarodowych startach dzieli się wrażeniami. Po występie we Lwowie też do nas napisał.

 

Wynik jaki uzyskałem to 73 kg w rwaniu i 93 kg w podrzucie. Zaliczyłem wszystkie podejścia i jak to niektórzy zaznaczali w pięknym stylu. Ja sam to czułem, podejście w rwaniu na 73 kg weszło idealnie w punkt, bez jakiegokolwiek przewyższenia. Grupa była mocno obstawiona (9 zawodników), z mistrzem świata i mistrzem Europy włącznie. Dla ciekawości dodam, że najstarszym zawodnikiem był Francuz, liczył sobie 84 latka, wyrwał 39kg i 51kg podrzucił, ważąc niecałe 60 kg.

Nie miałem za bardzo ochoty na te zawody, bo wyjazd do Lankaran trochę kosztował, ale nie ma to jak ciało doradcze kolegów i jak tu nie być we Lwowie. Z kolegą wybraliśmy się moim samochodem, sądziłem że jazda po Lwowie będzie trudna. Szukając hotelu krążyliśmy trochę po centrum. Ale źle nie było, później pochodziliśmy i zwiedzaliśmy Lwów, takiej okazji może już nie być. Same zawody odbywały się na stadionie „Arena”, gdzie w czerwcu grali na Euro.

W przyszłym roku przechodzę do grupy wiekowej M60 (60-54 lata) i zobaczymy co to będą za wyniki, jak to się mówi dobrze zacząć i jeszcze lepiej skończyć. Co najciekawsze w obecnej grupie wiekowej zaczynałem od 168 kg w dwuboju i skończyłem na 166kg. A też z wagą nie miałem problemów, jeżeli robiłem niższą wagę to dla własnych doświadczeń, które może kiedyś przekażę młodszym kolegom.

U mnie sezonu prawie koniec, jeszcze tylko start w Pucharze Polski, ale już mogę podsumować tegoroczne występy. Ostatni rok kiedy startowałem w grupie wiekowej M 55 (55-59 lat) i myślę, że nieźle szło. Zdobyłem Mistrzostwo Polski, brązowy medal w Mistrzostwach Europy w Azerbejdżanie

{AdmirorGallery}koper28{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x