Dominacja gospodarzy w Siedlcach – Biednemu to i wiatr w oczy…

W ostatnim meczu fazy zasadniczej rozgrywek I ligi rugby WMPD Pudiz Olsztyn  przegrał w Siedlcach z wiceliderem tabeli aż 0:54 (0:28). Wynik tego spotkania jest wymowny i świadczy o dużej przewadze gospodarzy. Tego nikt nie kwestionuje, ale trzeba przyznać, że olsztyniaków ostatnio prześladuje pech. Tym razem nie dojechał na czas desant z Litwy. Trójka wiodących zawodników źle wpisała do nawigacji miejscowość i dotarła na stadion dopiero w  drugiej połowie, kiedy losy meczu były rozstrzygnięte.

 

MKS Pogoń Siedlce – WMPD Pudiz Olsztyn 54:0 (28:0)

 WMPD Olsztyn: Tyszewicz, Kawecki (Wołodźko) Dudziec, Andrzejewski, Bekier (Paluch), Flisiak, Jaskólski (Macziulis), Pawłowski (Kostrov), Kwiatkowski, Nowacki, Daniluk (Skrujbys), Wardaszko, Fijałkowski, Chodonionek, Witt.

 Wspomniane na wstępie problemy zmusiły trenera Leszka Borsa do roszad w składzie, na domiar złego kontuzje zawodników z ataku sprawiły, że w tej formacji wystąpił „młynarz” i to świadczyło o kłopotach kadrowych. A olsztyniakom bardzo zależało na dobrym wyniku. Nie mieli wprawdzie szans na awans do czołowej czwórki, ale chcieli jeszcze „przeskoczyć” w tabeli drużynę z Koszalina. Do końca nie wiadomo czy ktoś spadnie z ligi czy nie, lepiej zająć więc wyższe miejsce.

Przez kwadrans olsztynianie trzymali się dzielnie, mieli nawet więcej z gry. Gdy jednak gospodarze zdobyli pierwsze punkty nastąpił moment zwątpienia, a doświadczeni rugbiści Pogoni w pełni to wykorzystali. W drugiej części mając dużą przewagę punktową grali na luzie i nie oddali inicjatywy. Niewiele tez zmieniło wejście na boisko spóźnionych Litwinów. Było już po prostu za późno.

Czy było to pożegnanie z ligowym sezonem? Zobaczymy. Nie można wykluczyć dodatkowych spotkań z Koszalinem. Wszystko zależy od tego czy będą nowi kandydaci do gry w I lidze.

Natomiast pewne jest, że w następną sobotę (21 maja) na boisku przy ul. Artyleryjskiej odbędzie się festyn rugby zaproponowany przez kończących karierę zawodniczą Grzegorza Kaweckiego i Marcina Fijałkowskiego. Wystąpi kilka generacji olsztyńskich rugbistów, najpierw o godz. 12 młodzież, a o godz. 13 starsi zawodnicy.

 

Wyniki i tabela

 Pogoń Siedlce – WMPD Pudiz Olsztyn 54:0

Czarni Pruszcz Gdański – AZS AWF Warszawa 39:21

Skra Warszawa – Kosmaz Koszalin 63:3

 

1. R.K.S. Skra Warszawa  10 43 252-113  (5)

2. M.K.S. Pogoń Siedlce  10   31 235-120  (3)

3. M.K.S. Czarni Pruszcz Gdański   10  24 169-170  4

4. AZS-AWF Warszawa  10  20 190-173  (4)

5. R.C. Kosmaz Koszalin 10  13 10  134-284  (1)

6. WMPD PUDiZ Olsztyn  10  12 117-237  (6)

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x