Efektowne zwycięstwo WMPD Pudiz – Szeroko i z rozmachem

Po dwóch porażkach rugbiści WMPD Pudiz Olsztyn wygrali spotkaniu w I lidze. W inauguracyjnym spotkaniu przed własna publicznością pokonali RC Kosmaz Koszalin 31:19(17:11). Efektowny sukces za pięć punktów. Złożyły się na to: duża różnica bramkowa i aż pięć przyłożeń. Punkty zdobyli: Przemysław Biekier-5, Nerijus Maczulis-5, Mariusz Kwiatkowski-5, Adam Nowacki-5, Tomasz Tyszewicz-5 i Ernesta Skruibys -6.

Olsztynianie ostatnio dużo pracowali nas treningach nad rozwijaniem ataku i w meczu w pełni to wykorzystali. Rozpoczęli z dużym rozmachem i szybko objęli prowadzenie. Pod koniec pierwszej części oddali inicjatywę rywalom, którzy nieco odrobili straty
Po przerwie gospodarze nadal przeważali, byli od gości szybsi i ich zwycięstwo nie było ani przez chwilę zagrożone.

– Obawialiśmy się tego spotkania – powiedział trener Leszek Bors bowiem zespół Koszalina w tym sezonie prezentował się zupełnie dobrze. Ale dziś nam nie sprostał. Cieszę się, że ciężka praca na treningach daje efekty. Nie graliśmy w ogóle przed sezonem, za nami trzy mecze i chłopcy „łapią” formę. Za dwa tygodnie ciężki mecz wyjazdowy z Czarnymi Pruszcz Gdański. Będziemy walczyć.

Skład WMPD Pudiz Olsztyn.

Tyszewicz, (Dudziec), Kawecki (Wołodźko), Chlebowski,(Paluch), Andrzejewski (Szostek), Bekier, Maczulis, Jaskólski, Flisiak, Kwiatkowski, (Chodzonionek) Kostor, Cetyna, Skruibys, Fijałkowski, Daniluk, Nowacki.

 

{gallery}Galerie/Rugby{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x