Przegrana premiera w stolicy – Sam trening nie wystarczy…

Od porażki rozpoczęli rozgrywki I ligi rugbiści WMPD Pudiz. Olsztynianie przegrali w stolicy ze spadkowiczem z ekstraklasy AZS AWF Warszawa 6:38(6:24). Punkty dla gości zdobył Kamil Polski wykorzystując dwa rzuty karne. Oczywiście nie jest to niespodzianka, bowiem gospodarze to dobry, doświadczony zespół, które personalnie nie zmienił się w porównaniu z poprzednim sezonem. Doświadczenie i ogranie z mocnymi rywalami okazało się decydujące.

WMPD Pudiz: Tyszewicz(Paluch), Kawecki (Wołodźko), Zajączkowski, Chlebowski, Andrzejewski, Fijałkowski, Bekier, Jaskulski, Maczulis, Flisiak (Szostek), Kwiatkowski (Wardaszko), Nowacki, Daniluk (Betyna), Polski, Skrujbys, Kukulskis, Jermak.

Okazuje się, że sam trening nie wystarcza. Olsztynianie przed inauguracją nie rozegrali ani jednego sparingu i w pierwszej części ciężko im było skonstruować akcje ofensywne. Gospodarze grali z dużo większą swobodą, choć na początku mieli problemy ( po 17 minutach prowadzili tylko 7:6). Przed przerwą osiągnęli jednak dużą przewagę i w zasadzie mecz rozstrzygnęli.
W drugiej połowie było już lepiej, rywale wprawdzie powiększyli dystans, jednak nastąpiła poprawa gry całego zespołu. Najlepszym zawodnikiem w olsztyńskim zespołu był Błażej Jermak.

Za tydzień kolejny wyjazd do stolicy na spotkanie ze Skrą

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x