VI Turniej Ukiel Beach Rugby Cup 2021 – Na razie z przymrużeniem oka

Fot. Kwiatkowski-Foto
W weekend (25/26 lipca) odbył się w Olsztynie VI Turniej Ukiel Beach Rugby Cup. Imprezie towarzyszyła wspaniała pogoda i atmosfera stworzona przez uczestników. Do rywalizacji zgłosiły się trzy zespoły kobiet i aż dwanaście mężczyzn, które najpierw rywalizowały w trzech grupach, a potem walczyły w odpowiednich strefach (1/4, 5/8 i 9/12). Emocji i...zabawy było mnóstwo. Pięcioosobowe drużyny uwijały się na piasku, a główne trofea zdobyły: Legia Rugby Sekcja Kobiet i RC Orkan Sochaczew.

Zespoły z Warmii i Mazur zaprezentowały się na miarę możliwości. Girls Rugby Team Olsztyn zajął trzecie, a zarazem ostatnie miejsce, natomiast męski Res Energy Rugby Team Olsztyn po awansie do najmocniejszej strefy stoczył pasjonujący bój o zwycięstwo z Orkanem Sochaczew przegrywając 4:9. Ekipa z Giżycka uplasowała się na dziesiątej pozycji.

Najlepszą zawodniczką turnieju została Nikola Michalak z Legii a zawodnikiem Edwin Hansen z Orkana. Oboje otrzymali piękne statuetki, zresztą upominki dla najlepszych i innych uczestników stały się dopełnieniem doskonale zorganizowanej imprezy w środku turystycznego lata. Rugby na plaży wielu na razie traktuje z przymrużeniem oka, ale śledząc rozwój wielu dyscyplin, przede wszystkim ich odmian, nie wykluczone, że niebawem ta konkurencja sportowa znajdzie pełne uznanie i prestiż.

Klasyfikacje

Kobiety

1 Legia Rugby Sekcja Kobiet

2 Alfa Bydgoszcz

3 Girls Rugby Team Olsztyn

Mężczyźni

1 RC Orkan Sochaczew

2 Res Energy Rugby Team Olsztyn

3 Lechia Gdańsk

……..

10 Rugby Team Giżycko

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

giżycko Olsztyn Rugby Team Olsztyn sport powszechny

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x