WMPD Pudiz – AZS AWF W-wa 10:17 – Przespana połówka

Ciężko zdobywa się punkty rugbistom WMPD Pudiz. Olsztynianie znów wystąpili przed własna publicznością, a ich rywalem był utytułowany zespół AZS AWF Warszawa, który dość niespodziewanie spadł w minionym sezonie z ekstraklasy. Trudno było dotrzymać kroku akademikom, ale przy większej koncentracji gospodarzy mogło dojść do niespodzianki. Porażka WMPD Pudiz 10:17 (3:14) ujmy wprawdzie  nie przynosi, ale zdobyczy też. Punkty uzyskali Kostrov – 5 (2+3) i Nowacki - 5

WMPD Pudiz Olsztyn: Tyszewicz (Dudziec), Kawecki (Wołodźko), Chlebowski (Zajączkowski), Andrzejewski, Beker, Jaskólski, Chodenionek (Szostek), Flisiak, Kwiatkowski (Fijałkowski), Kostrov, Daniluk, Skrujbys, Matiulis, Bardaszko (Wit), Nowacki.

 Rutynowany zespół AZS AWF bardzo spokojnie rozegrał pierwsza część meczu i wykorzystał bezlitośnie błędy gospodarzy. Ci grali w tym okresie zbyt wolno i schematycznie, a potknięcia w grze obronnej okazały się bardzo kosztowne.

Po przerwie olsztynianie wypadli znacznie lepiej, choć to rywale podwyższyli wynik na 17:3. W samej końcówce przyłożenie Nowackiego i podwyższenie Kostrova zmniejszyły rozmiary porażki.

Zwycięstwo gości wprawdzie zasłużone, ale gdyby olsztynianie wcześniej zaryzykowali być może doszłoby do niespodzianki, bo obrona akademików nie stanowiła monolitu.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x