WMPD Pudiz przegrał z Pogonią 0:7 – Bez siły ognia

Rugbiści WMPD Pudiz Olsztyn, mimo że zajmowali wyższe miejsce, nie byli faworytami w meczu I ligi z Pogonią Siedlce. Rywale to zespół doświadczony, z tradycjami i bogatą przeszłością w elicie. I niestety nasze przypuszczenia potwierdziły się. Olsztynianie przegrali u siebie bardzo ważne spotkanie 0:7 (0:7), co może poważnie pokrzyżować plany zajęcia przynajmniej czwartej lokaty. Pogoń w pierwszej części objęła prowadzenie, a potem skutecznie broniła korzystnego wyniku.

 

Skład WMPD Pudiz Olsztyn.

Tyszewicz, (Dudziec), Kawecki (Wołodźko), Chlebowski,(Paluch), Andrzejewski (Szostek), Bekier, Maczulis, Jaskólski, Flisiak, Kwiatkowski, (Chodzonionek) Kostor, Cetyna, Skruibys, Fijałkowski, Daniluk, Nowacki

Mało było w tym spotkaniu finezji, natomiast dużo walki. Gospodarzom bardzo zależało na zwycięstwie, ale zabraklo dokładności i zimnej krwi w końcowych fazach akcji. Niektóre rozwijały sie pomyslnie, ale im bliżej pola punktowego, tym gorzej. Goście zdobyli punkty w dziwnych okolicznościach, bowiem sędzia podyktował karnego przeciwko olsztynianom za niesportowe zachowanie. Pogoń przeniosła ciężar gry, zdobyła punkty z przyłożenia, a potem dodatkowo z podwyższenia.

Po przerwie nasi rugbiści próbowali zmienić wynik, bezskutecznie. W końcówce wiele ryzykowali, ale niedokładności zaważyły, że nie przedarli sie na pole punktowe rywali. W zespole zabrakło niedawno zatwierdzonego do gry Litwina Kukulskisa, który właśnie w takich momentach potrafi wziąć na siebie odpowiedzialność i umiejętnie pokierować zespołem.

AZS-AWF Warszawa – MKS Czarni Pruszcz Gdański 12-13 (5:10)

RC Kosmaz Koszalin – RKS Skra Warszawa 13-33 (5:5)

WMPD PUDiZ Olsztyn – MKS Pogoń Siedlce 0-7

 

 1 R.K.S. Skra Warszawa          23   5    110-57       3

2. M.K.S. Czarni Pruszcz Gd.     15    5    90-69        3

3. AZS-AWF Warszawa            15    5    124-68      3

4. M.K.S. Pogoń Siedlce               8     4    48-75        0

5. WMPD PUDiZ Olsztyn               7     5    57-95        3

6. R.C. Kosmaz Koszalin              0     4    54-121      0

 


!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x