WMPD Pudiz z nowymi nadziejami – Oby zdrowie dopisało…

Rugbiści w przeszłości Budowlanych, a obecnie WMPD Pudiz są zaprawieni w bojach na różnych polach. Zawsze mieli swoich gorących sympatyków obojętnie czy grali w ekstraklasie, czy tak jak teraz w drugiej lidze. Ambicja, determinacja czasami walka o przetrwanie uodporniła ich na tyle, że nie zrażają się niepowodzeniami. A za takie należy uznać wyniki w minionym sezonie, gdzie zespół od początku do końca był na dnie tabeli. Zbliża się następny sezon, wstępują więc nowe nadzieje…

– Dobrze, że poprzednie rozgrywki mamy już za sobą –mówi Leszek Bors, całe życie sportowe związany z olsztyńskim rugby najpierw jako zawodnik, a teraz trener. Przystąpiliśmy do przygotowań z nowymi nadziejami. Nie ma tu żadnych deklaracji, natomiast jest ogromna chęć postępu i gry na wyższym poziomie. Jeśli ominie nas pech, mam na myśli przede wszystkim kontuzje wiodących zawodników, włączymy się do rywalizacji o ekstraklasę.

– Na czym można opierać taki optymizm?

-Poszerzyliśmy kadrę zawodników. Po turnieju o Puchar Prezydenta Olsztyna doszliśmy do porozumienia z czterema Litwinami, którzy wzmocnią nas w tym sezonie. Nadal grać będą Adrian Nowicki z Łodzi oraz Robert Chodzenionek i Wojciech Betyna z Bydgoszczy. Liczę na nich, a przede wszystkim oczekuję większej rywalizacji o miejsce w podstawowym składzie. Żeby włączyć się do walki o awans, najpierw trzeba zająć lokatę po fazie zasadniczej w czołowej czwórce, najlepiej jak najwyższą, bo jest to duża preferencja w play offach. I myślę, że nas na to stać.

– Czy skład drugiej ligi zmieni się w porównaniu z poprzednim sezonem?

– W miejsce Budowlanych Lublin wejdzie AZS AWF Warszawa, który spadł z ekstraklasy. Reszta pozostaje bez zmian. Do ligi zgłosiło się sześć drużyn, czyli czeka nad dziesięć spotkań w fazie zasadniczej, sześć z nich odbędzie się w rundzie jesiennej. Inaugurację zaplanowano na 11 września.

– Od kiedy trenujecie?

Pracujemy od trzech tygodni. Na razie w Olsztynie. Od 16 do 22 sierpnia przebywać będziemy na zgrupowaniu w Białym Dunajcu. Pierwszy okres przygotowań to przede wszystkim praca nad siłą i wytrzymałością. To podstawa. I tych sił musi wystarczyć na wiele miesięcy. Po powrocie być może uda się sprawdzić formę w sparingach. Nadal grać będziemy na boisku przy ul. Gietkowskiej. Na pewno nie jest to reprezentacyjny obiekt, mało komfortowy dla zawodników, a przede wszystkim kibiców. Nie jesteśmy jednak właścicielami stadionu, jedynie go dzierżawimy, stąd trudno o jakieś inwestycje w dłuższej perspektywie.

– W przeszłości wielu zawodników olsztyńskich trafiało do reprezentacji. W II lidze trudniej zauważyć talenty.

– A jednak można. Kamil Polski otrzymał powołanie do kadry młodzieżowej, które ma być uwieńczone międzypaństwowym spotkaniem z Litwą. Jestem przekonany, że jeżeli w lidze zagramy na dobrym poziomie selekcjoner zauważy też innych naszych zawodników.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x