Zaczynamy sezon w Warszawie – Na co stać WMPD Pudiz?

Koniec laby dla rugbistów. W najbliższy weekend zespoły I ligi rozpoczynają nowy sezon, a w stawce uczestników jest WMPD Pudiz. O poprzednim sezonie olsztynianie chcą zapomnieć jak najszybciej (ostatnie miejsce w tabeli), a najlepszą receptą będzie udana premiera następnych rozgrywek. Czy jednak nasza drużynę stać na dobry wynik w wyjazdowym meczu ze spadkowiczem z ekstraklasy AZS AWF Warszawa? Forma i aktualne możliwości WMPD Pudiz to wielka niewiadoma, bowiem w okresie przygotowawczym olsztyńscy rugbiści nie rozegrali ani jednego meczu kontrolnego.

Były takie przymiarki – mówi trener Leszek Bors.. W grę wchodziły: Juvenia Kraków i reprezentacja Polski juniorów, ale w ostatniej chwili z różnych przyczyn spotkania odwołano. W ligę wchodzimy więc z marszu, co nie znaczy, że nie przygotowani. Wręcz przeciwnie W drugiej połowie sierpnia przebywaliśmy na zgrupowaniu w Białym Dunajcu, kilka kilometrów od Zakopanego i pracowaliśmy naprawdę bardzo ciężko. Siła i wytrzymałość powinny być naszymi atutami, trochę gorzej z taktyką, bo tę przerabia się podczas sparingów. Nadrabiamy to na ostatnich treningach.

– Jak oceniasz potencjał kadry zespołu?

– Będziemy mieli w składzie czterech Litwinów (trzech może być wpisanych do protokołu), którzy prezentują dobry poziom i powinni być wzmocnieniem. Pierwszy termin ligowy koliduje z ich planami, ale czynimy starania by wystąpili w stolicy i jestem optymistą. Mamy jeszcze dwóch chłopaków z Bydgoszczy, jednego z Łodzi, a reszta to olsztynianie. Wszyscy czujemy ogromny niedosyt po poprzednim sezonie, chcemy wypaść znacznie lepiej.

– Co to oznacza?

W pierwszym etapie interesuje nas czołowa czwórka, bo między tymi zespołami rozstrzygnie się sprawa awansu do ekstraklasy. Zobaczymy na co nas stać. Najważniejsze by omijały nas kontuzje i wypadki losowe. Ale myślę, że limit pecha przekroczyliśmy już w minionych rozgrywkach.

– Kto jest faworytem I ligi?

– Trudno ocenić. W trakcie przerwy następuje wiele zmian. Spadkowicz z ekstraklasy – AZS AWF Warszawa nie był słabeuszem w elicie. Po fazie zasadniczej zajmował piąte miejsce, a miał duże szanse na czołową czwórkę i walczyłby o medal. W fazie play off przegrał jednak rywalizacje i spadł do I ligi. Stawka wydaje się być wyrównana. Nawet Kosmaz Koszalin, który w poprzednich rozgrywkach podobnie jak my wyraźnie odstał od reszty, ostatnio w Pucharze Polski wygrał z Czarnymi Pruszcz Gdański. A więc wszystko jest możliwe.

Kto zagra w I lidze

AZS AWF Warszawa
M.K.S. Czarni Pruszcz Gdański
RKS Skra Warszawa
M.K.S. Pogoń Siedlce
Kosmaz RC Koszalin
WMPD PUDiZ Olsztyn

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x