Ambasador w natłoku wydarzeń zdąży pchnąć kulą

Jacek Wszoła - złoty medalista igrzysk w Montrealu (1976) oraz srebrny medalista igrzysk w Moskwie (1980), obecnie ambasador Warmia Mazury Senior Games - ponownie weźmie udział w międzynarodowych zawodach. Mimo że nie wystartuje w swojej koronnej konkurencji, nadal zainteresowany jest lekkoatletyką. Już podczas pierwszej edycji, która odbyła się dwa lata temu, Jacek Wszoła próbował sił w pchnięciu kulą.

W Lidzbarku Warmińskim uzyskał wynik 8.58 m i w kategorii wiekowej +55 zajął drugą pozycję.

– Cieszę się, że mogłem wziąć udział w zawodach lekkoatletycznych po raz pierwszy od wielu lat – przyznawał Wszoła tuż po starcie. Sporo osób dziwiło się, że nie wystartuję w skoku wzwyż, ale do tej konkurencji potrzeba wielomiesięcznych przygotowań.

Już pod koniec sierpnia fani lekkiej atletyki znów zobaczą w akcji naszego olimpijczyka, bowiem ponownie zdecydował się na starty w imprezie dla aktywnych seniorów w konkurencji pchnięcia kulą.

– Chcę się sprawdzić, czy w porównaniu do poprzedniego startu zanotowałem postęp czy regres – zastanawia się medalista igrzysk olimpijskich. Staram się regularnie ćwiczyć i podtrzymywać dobrą dyspozycję, jednak lata robią swoje. Chciałbym także po raz kolejny zmierzyć się z marszałkiem Jackiem Protasem. Dwa lata temu fajnie było popływać z Tomkiem Rumszewiczem (olimpijczyk z Montrealu), który wziął mnie do swojej ekipy jako załoganta. Jednak tym razem raczej nie będę miał okazji rywalizować w innych dyscyplinach. Jako ambasador zawodów zamierzam odwiedzić bowiem wszystkie miasta, gdzie odbywa się rywalizacja.

Jacek Wszoła zaprasza na zawody: http://youtu.be/zdRT3e4QvWQ

{AdmirorGallery}wszola18{/AdmirorGallery}

Warmia Mazury Senior Games 2014

W międzynarodowych zawodach sportowych dla aktywnych seniorów, które potrwają od 28 do 31 sierpnia 2014 roku w Olsztynie, Iławie, Ostródzie, Lidzbarku Warmińskim, Ornecie, Pasłęku oraz Nidzicy, mogą wziąć udział osoby pokolenia 45+ (dyscypliny indywidualne) oraz 40+ (dyscypliny zespołowe). Zawodnicy z całego świata staną do walki o medale i prestiż w 14. dyscyplinach: badmintonie, brydżu sportowym, golfie, kajakarstwie, lekkiej atletyce, piłce nożnej, piłce siatkowej halowej, podnoszeniu ciężarów, skokach spadochronowych na celność lądowania, siatkówce plażowej, tenisie, tenisie stołowym oraz żeglarstwie. Elektroniczna rejestracja potrwa do 21 sierpnia 2014 roku. Szczegółowe informacje o imprezie znajdują się na stronie internetowej

http://www.seniorgames.pl/

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

iława Lidzbark Warmiński Nidzica Olsztyn Orneta Ostróda Pasłęk Senior Games 2014

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x