Inauguracja Warmia Mazury Senior Games 2012 – Wspaniała gala na dobry początek

Długo oczekiwane i zapowiadane międzynarodowe mistrzostwa Senior Games 2012 otwarte. W olsztyńskiej Hali Urania odbyła się w poniedziałek (10 wrześnie) gala inaugurująca imprezę, którą gościć będą cztery miejscowości naszego województwa. Zapalono symbolicznie znicz, były przemówienia, nastąpiła też prezentacja uczestników. Największe wrażenie zrobił jednak niezwykle barwny i bogaty program artystyczny, który towarzyszył oficjalnemu rozpoczęciu mistrzostw. Wysoki poziom wykonawców jest zapowiedzią równie dużych emocji sportowych.

 

– Międzynarodowe Mistrzostwa Warmia Mazury Senior Games 2012 uważam za otwarte. – tymi słowami marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas zainaugurował trwającą przez najbliższy tydzień imprezę. Wezmą w niej udział reprezentanci 14 krajów, niemal tysiąc zawodników. Zmierzą się oni w 11 dyscyplinach sportowych i trzech rekreacyjnych, a ich gospodarzami będą Olsztyn, Iława, Orneta , Lidzbark Warmiński i Naterki.

Na tłumnie przybyłych widzów czekała ponad trzygodzinna gala, ale przygotowane atrakcje nie pozwoliły się nudzić. Przemówienia – przedstawicieli władz samorządowych i państwowych oraz gości zza granicy – stanowiły tylko małą cząstkę programu. Najważniejszą była, rzecz jasna, część oficjalna, czyli prezentacja flag, przysięga oraz bardzo efektowne zapalenie znicza przez ambasadora zawodów Jacka Wszołę. W pamięci obecnych w olsztyńskiej „Uranii” najbardziej jednak pozostaną występy tutejszych artystów: Zespołu Pieśni i Tańca Kortowo oraz kapeli Enej, która kończąc imprezę zdołała poderwać na nogi zarówno widzów, jak i obsługę widowni.

Podczas przemówień przedstawiono po krótce historię inicjatywy, jaką jest Senior Games. Wyrażono też nadzieję na ciągły jej rozwój i organizację mistrzostw również w przyszłym roku.

Gala reprezentowała poziom godny imprezy najwyższej rangi. To wspaniały początek czekającej nas w najbliższych dniach rywalizacji.

{AdmirorGallery}gala-senior{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x