Inspekcja dziennikarzy

Dziennikarze akredytowani na puchar świata w siatkówce plażowej, który odbył się w Starych Jabłonkach, skorzystali z okazji i odwiedzili areny zmagań tegorocznej edycji zawodów Warmia Mazury Senior Games oraz spotkali się z władzami miast – gospodarzy zawodów.

Pierwszym miejscem, które odwiedziła grupa dziennikarzy był stadion miejski w Ostródzie. Obiekt został oddany do użytku w 2011 i jest z pewnością jednym z najnowocześniejszych stadionów w Polsce, na których rozgrywane są piłkarskie mecze trzecioligowe. Niebawem na murawę stadionu Sokoła Ostróda oraz boiska boczne wybiegną drużyny piłkarskie biorące udział w Warmia Mazury Senior Games.
Dziennikarze spotkali się także z burmistrzem Ostródy Czesławem Najmowiczem, kiedyś aktywnym sportowcem. – Od lat wspieram wszelkie inicjatywy sportowe więc start w Warmia Mazury Senior Games jest moim obowiązkiem. Pobiegnę na 400 i 800 metrów w zawodach lekkoatletycznych w Lidzbarku Warmińskim, choć dla mnie to są właściwie dystanse sprinterskie – śmieje się burmistrz, który kiedyś biegał maratony w czasie poniżej 2 godzin 15 minut.
Ostróda będzie także areną zmagań kajakarzy na torze na Jeziorze Drwęckim. Dziennikarze obejrzeli również piękny, mogący pomieścić ponad 2 tysiące widzów amfiteatr nad jeziorem, w którym odbędzie się uroczysta ceremonia otwarcia Warmia Mazury Senior Games 2014 – 29 sierpnia o godzinie 20. Wstęp wolny.
Przedstawiciele mediów odwiedzili także Iławę, wizytując areny sportowe, na których rywalizować będą sportowcy w tym mieście, m.in. boiska do siatkówki plażowej na plaży miejskiej i korty tenisowe TTZ. Poza tym w Iławie rywalizować będą żeglarze na najdłuższym w Polsce Jeziorze Jeziorak.
Z mediami spotkał się także burmistrz Iławy Włodzimierz Ptasznik. Warto podkreślić fakt, że to właśnie dzięki niemu zawody Senior Games trafiły do Polski. Burmistrz Iławy był z wizytą w partnerskim mieście Tholen w Holandii akurat w czasie, gdy odbywały się tam zawody seniorów i po powrocie zaszczepił pomysł w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Senior Games 2014

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x