Konferencja naukowa Senior Games 2014 – Aktywnie w każdym wieku

Aktywnie w każdym wieku” pod takim hasłem została zorganizowana konferencja inaugurująca wydarzenie Warmia Mazury Senior Games 2014. Konferencja odbyła się 10 czerwca 2014 roku na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim i miała charakter naukowo-edukacyjny dotyczący znaczenia aktywności sportowej, ruchowej osób wkraczających w wiek senioralny.

Tegoroczna edycja projektu Warmia Mazury Senior Games to nie tylko zaplanowane pod koniec sierpnia międzynarodowe wydarzenie sportowe, lecz również szereg dodatkowych inicjatyw związanych z promocją aktywności ruchowo-fizycznej. Pierwszym aktem tego wydarzenia była konferencja pt. „ Aktywnie w każdym wieku” w której uczestniczyli seniorzy z Uniwersytetów III Wieku w województwie warmińsko-mazurskim, przedstawiciele organizacji seniorskich oraz jednostek samorządowych.   Konferencja miała wymiar edukacyjny, podczas której poruszane zostały tematy związane z aktywnością osób starszych, z zapobieganiem urazów wśród seniorów czy wpływie przynależności do Uniwersytetów Trzeciego Wieku na aktywność ruchową słuchaczy. Zaplanowano również panel dyskusyjny, na którym zaproszeni goście opowiedzieli o zachęcaniu osób starszych do prowadzenia zdrowego stylu życia i aktywności sportowej. W dyskusji wziął udział m.in. Jacek Wszoła, ambasador projektu Warmia Mazury Senior Games i zarazem złoty medalista igrzysk olimpijskich z Montrealu. Przedstawiono również dobre praktyki z województwa warmińsko-mazurskiego dotyczące aktywności ruchowej.

Jak stwierdził pan Bartłomiej Głuszak – prezes Federacji FOSa „Założeniem Warmia-Mazury Senior Games jest nie tylko promocja naszego regionu ale również promocja zdrowego, aktywnego stylu życia wśród jego mieszkańców. Mamy nadzieje, że konferencja ta spowoduje większą świadomość wśród seniorów na temat korzystnych aspektów aktywności fizycznej”

Źródło: Federacja Organizacji Socjalnych Fosa

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Senior Games 2014

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x