Na kajaki zaprasza mistrz

W tym roku po raz pierwszy w zawodach Warmia Mazury Senior Games rozegrane zostaną zawody kajakarskie. Jest to sport mało popularny w naszym kraju, a przybliżyć go próbuje promotor kajakarstwa w WMSG Zenon Szeszkowski. To wielokrotny mistrz dawnego województwa olsztyńskiego oraz medalista mistrzostw Polski juniorów i seniorów.

– Ja osobiście jestem już rocznikiem emerytalnym, a najlepsze wyniki osiągałem w latach 60-tych i początku 70- tych – wspomina Szeszkowski. W 1968 roku był on też członkiem kadry olimpijskiej w kajakach na igrzyska olimpijskie w Meksyku.
W Polsce kajakarstwo to jednak dyscyplina niszowa. – W naszym kraju kajakarstwo nie jest popularne, głównie z powodu braku relacji telewizyjnych z zawodów, a co za tym idzie braku reklamodawców i pieniędzy w tym sporcie. Daleko kajakarstwu do innych dyscyplin, które można oglądać w telewizji. Nagłośnione są tylko największe triumfy – medale mistrzostw świata czy igrzysk olimpijskich – przyznaje Zenon Szeszkowski.
Zawody kajakarskie w Warmia Mazury Senior Games będą więc dobrą okazją do promocji tego sportu, a także okazją dla zawodników do spotkania się, bowiem takich zawodów w naszym kraju nie ma wiele. – W Ostródzie jest jedyny w regionie tor kajakowy i stąd pomysł włączenia kajakarstwa do WMSG. Jest jeszcze trochę czasu do zawodów i z pewnością liczba chętnych na rywalizację w tej szlachetnej dyscyplinie podczas zawodów w Ostródzie wzrośnie. Staram się angażować moich kolegów, by przyjeżdżali i się ścigali. – mówi.
Zawody kajakarskie odbędą się w dniach 29-30 sierpnia na torze kajakowym w Ostródzie nad Jeziorem Drwęckim. – Tor jest nowy, ma bodajże cztery lata i usytuowany jest obok wyciągu narciarskiego na jeziorze w Ostródzie. Zapraszamy do startu – zachęca promotor kajakarstwa w Warmia Mazury Senior Games 2014.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Senior Games 2014

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x