Na kortach w Iławie interesująco i dostojnie – Monika Erzepki prawdziwa mistrzyni

Na kortach Towarzystwa Tenisa Ziemnego w Ilawie zakończył się turniej Warmia Mazury Senior Games 2012. Wśród uczestników wiele znajomych twarzy. Ta dyscyplina ma wielu zwolenników wśród osób dojrzałych, a udział w takiej imprezie to nie lada gratka. Pogoda nie zawsze dopisywała, ale organizatorzy zrealizowali program. Bokaterami imprezy byli wszyscy, a szczególnie Monika Erzepki (3 złote medale) oraz Lesław Markowicz, Ryszard Sosnowski i Krzysztof Badurek (po 2 złote medale).

 

Mężczyźni

+45

II runda

Ryszard Sosnowski – Zdzisław Paliwoda 6:1 6:2

Zbigniew Kotewicz – Zenon Klonowski 6:2 6:2

Artur Kiepuszewski – Leszek Naskręcki 6:0 6:1

Ćwierćfinały

Zbigniew Popieluch – Dariusz Kamiński 6:1 3:6 6:4

Jacek Kiwit – Ryszard Sosnowski 0:6 0:6

Jacek Rafalski – Zbigniew Kotewicz 6:4 0:6 5:7

Artur Klepuszewski – Leszek Naskręcki 6:0 6:0 (vo)

Półfinały

Ryszard Sosnowski – Zbigniew Popieluch 6:4 3:6 6:1

Zbigniew Kotewicz – Artur Klepuszewski 6:3 6:1

Finał

Ryszard Sosnowski – Zbigniew Kotewicz 6:4 6:3

+50

II runda

Stanisław Woźniak – Grzegorz Myśliński 4:6 6:3 6:4

Ćwierćfinały

Waldemar Szmalc – Marek Całka 6:0 6:1

Zbigniew Bączek – Wiesław Brzeziński 7:5 3:6 5:7

Stanisław Woźniak – Alan Olesiński 6:0 6:0 (vo)

Wojciech Mirecki – Marek Dzieńkowski 1:6 0:6

Półfinały

Waldemar Szmalc – Wiesław Brzeziński 6:0 6:7(8) 6:2

Marek Dzieńkowski – Stanisław Woźniak 6:0 6:9 (vo)

Finał

Waldemar Szmalc – Marek Dzieńkowski 6:2 6:3

+55 kg

I runda

Krzysztof Korol – Romuald Kuznicki 6:0 6:0

Roman Radtke – Grzegorz Krajewski 6:4 6:3

II runda

Ryszard Jabłoński – Waldemar Klink 6:2 6:2

Jacek Czekotowski – Czesław Sienkiewicz 6:0 6:0 (vo)

Krzysztof Badurek – Waldemar Demby 6:0 6:0 (vo)

Krzysztof Korol – Zdzisław Lech 6:3 5:7 4:6

Jacek Fabiszewski – Waldemar Skorczyński 1:6 6:1 6:0

Roman Radtke – Marek Wawrzyniak 1:6 5:7

Mirosław Badura – Krzysztof Kawczyński 6:2 6:1

Marian Dylewski – Stanisław Kalbarczyk 4:6 6:0 7:6(6)

Ćwierćfinały

Ryszard Jabłoński – Jacek Czekotowski 6:3 1:6 7:5

Krzysztof Badurek – Zdzisław Lech 6:0 6:0 )vo)

Jacek Fabiszewski – Marek Wawrzyniak 0:6 0:8 (vo)

Mirosław Badura – Marian Dylewski 5:7 6:1 6:2

Półfinały

Krzysztof Badurek – Ryszard Jabłoński 4:6 6:4 6:2

Mirosław Badura – Marek Wawrzyniak 6:1 6:0

Finał

Krzysztof Badurek – Mirosław Badura 6:2 6:4

+60

II runda

Ryszard Nowotka – Zdzisław Smoczyński 6:3 6:3

Ćwierćfinały

Marian Mocoń– Jacek Leman 3:6 3:6

Zdzisław Witkowski – Ryszard Nowotka 1:6 2:6

Ryszard Fleszar – Stanisław Rusak (vo)

Stanisław Mrowicki – Andrzej Lasota 7:6(4) 6:0

Półfinały

Jacek Leman – Ryszard Nowotka 2:6 4:6

Stanisław Mrowicki – vo

Finał

Ryszard Nowotka – Stanisław Mrowicki 6:3 6:2

+65 ( w grupach każdy z każdym)

Grupa A

Andrzej Konitser – Jozef Pietraszek 6:1 6:1

Andrzej Konitzer – Jerzy Jabłoński 6:2 6:4

Józef Pietraszek – Jerzy Jabłoński 6:2 6:0

Kolejność

1 Andrzej Konitzer

2 Józef Pietraszek

3 Jerzy Jaboński

Grupa B

Lesław Markowicz – Edmund Kreczmar 6:0 6:1

Lesław Markowicz – Zbigniew Zuchniewski 6:1 6:1

Lesław Markowicz – Witold Głuszuk 0:6 0:6

Zbigniew Zuchniewski – Witold Głuszuk 5:7 4:6

Zbigniew Zuchniewski – Edmund Kreczmer 6:0 6:0

Witold Głuszuk – Edward Kreczmar 6:0 6:0

Kolejność

1 Witold Głuszuk

2 Lesław Markowicz

3 Zbigniew Zuchniewski

4 Edward Kreczmer

Półfinały

Lesław Markowicz – Andrzej Konitzer 6:0 6:2

Witold Głuszuk – Józef Pietraszek 6:0 6:0 (v0)

Finał ( o 1 miejsce)

Witold Głuszuk – Lesław Markowicz 4:4 1:6

o 3 miejsce

Andrzej Konitzer – Józef Pietraszek 6:0 6:0 (vo)

o 5 miejsce

Jerzy Jabłoński – Zbigniew Zuchniewski

7 miejsce: Edward Kreczmer

+70 (grupa każdy z każdym)

Grupa

Jędrzej Nowak – Wojciech Rytych 6:1 6:1

Jędrzej Nowak – Czesław Gwiazda 6:0 6:0

Jędrzej Nowak – Tomasz Pierożyński 6:0 6:0

Wojciech Rytych – Czesław Gwiazda 6:4 6:2

Wojciech Rytych – Tomasz Pierożyński 6:0 6:0

Czesław Gwiazda – Tomasz Pierożyński6:0 6:0

Kolejność

1 Jędrzej Nowak

2 Wojciech Rytych

3 Czesław Gwiazda

4 Tomasz Pierożyński

Kobiety

Grupa A

Monika Erzepki – Barbara Mysiak 6:1 6:1

Monika Erzepki – Joanna Kossek 6:2 6:2

Barbara Mysiak – Joanna Kossek 6:0 6:2

Kolejność

1 Monika Erzepki

2 Barbara Mysiak

3 Joanna Kossek

Grupa B

Mariola Krajewska – Dorota Stadnicka 3:6 0:6

Mariola Krajewska – Krystyna Cerowska 4:6 1:6

Dorota Stadnicka – Krystyna Cerowska 6:2 3:6 1:6

Kolejność

1 Krystyna Cerowska

2 Dorota Stadnicka

3 Mariola Krajewska

Półfinały

Monika Erzepki – Dorota Stadnicka 6:0 6:0 (v0)

Krystyna Cerowska – Barbarba Mysiak 6:2 6:0

Finał (o 1 miejsce)

Monika Erzepki – Krystyna Cerowska 6:2 6:2

o 3 miejsce

Barbara Mysial – Dorota Stadnicka 0:6 1:6

o 5 miejsce

Joanna Kossek – Mariola Krajewska

Gry deblowe

Mężczyźni

+45

Ćwierćfinały

Dariusz Kamiński/Jan Rafalski – Zdzisław Paliwoda/Zenon Klonowski 6:1 6:0

Lszek Kucharski/Jacek Protas – Zbigniew Kotewicz/Roman Radtke 3:6 4:6

Półfinały

Artur Klepuszewski/Jacek Czekotowski – Dariusz Kamiński/Jan Rafalski 2:6 4:6

Zbigniew Kotewicz/Roman Radtke – Ryszard Sosnowski/Krzysztof Badurek 0:6 2:6

Finał

Ryszard Sosnowski/Krzysztof Badurek – Dariusz Kamiński/Jan Rafalski 6:3 6:3

+50

Ćwierćfinały

Mirosław Badura/Ryszard Jabłoński – Krzysztof Korol/Grzegorz Krajewski 6:1 6:3

Grzegorz Mysliński/Marek dzienkowski – Ryszard Nowotka/Waldemar Klink 6:0 6:0 (vo)

Stanisław Woźniak/Wiesław Brzeziński – Zbyszek Pietkiewicz/Czesław Sienkiewicz 6:1 6:1

Krzysztof Kawczyński/Waldemar Szmalc – Jacek Fabiszewski/Witold Głuszuk 6:4 6:1

Półfinały

Mirosław Badura/Ryszard Jabłoński – Grzegorz Mysliński/Marek Dzienkowski 6:4 6:3

Stanisław Woźniak/Wiesław Brzeziński -Krzysztof Kawczyński/Waldemar Szmalc 2:6 4:6

Finał:

Mirosław Badura/Ryszard Jabłoński – Krzysztof Kawczyński/Waldemar Szmalc 6:4 4:6 10:7

+60 (grupa)

Andrzej Lasota/Lech Smoczyński – Lesław Markowicz/Jerzy Jabłoński 6:4 4:6 10:7

Andrzej Lasota/Lech Smoczyński – Andrzej Konitzer/Zbigniew Zuchniewski 3:6 6:4 7:10

Andrzej Lasota/Lech Smoczyński – Czesław Gwiazda/Wojciech Rytych 6:0 6:0

Lesław Markowicz/Jerzy Jabłoński – Andrzej Konitzer/Zbigniew Zuchniewski 6:0 6:0

Lesław Markowicz/Jerzy Jabłoński – Czesław Gwiazda/Wojciech Rytych 6:0 6:1

Andrzej Konitzer/Zbigniew Zuchniewski – Czesław Gwiazda/Wojciech Rytych 0:6 0:6

Kolejność

1 Andrzej Lasota/Lech Smoczyński

2 Lesław Markowicz/Jerzy Jabłoński

3 Czesław Gwiazda/Wojciech Rytych

4 Andrzej Konitzer/Zbigniew Zuchniewski

Kobiety (grupa)

Dorota Stadnicka/Mariola Krajewska – Monika Erzepki/Krystyna Cerowska 1:6 1:6

Dorota Stadnicka/Mariola Krajewska – Barbara Mysiak/Joanna Kossek 6:4 6:3

Monika Erzepki/Krystyna Cerowska – Barbara Mysiak/Joanna Kossek 6:2 6:2

Kolejność

1 Monika Erzepki/Krystyna Cerowska

2 Dorota Stadnicka/Mariola Krajewska

3 Barbara Mysiak/Joanna Kosek

Mikst

Ćwierćfinały

Barbara Mysiak/Roman Radtke – Aleksandra Wannatin/Andrzej Lasota 6:1 3:6 7:10

Mariola Krajewska/Dariusz Kamiński – Krystyna Cerowska/Wiesław Brzeziński 6:3 6:3

Dorota Stadnicka/Jan Rafalski – Joanna Kossek/Zbigniew Kotewicz 6:2 6:2

Półfinały

Monika Erzepki/Lesław Markowicz – Aleksandra Wannatin/Andrzej Lasota 6:0 6:1

Mariola Krajewska/Dariusz Kamiński – Dorota Stadnicka/Jan Rafalski 6:1 6:7(5) 8:10

Finał

Monika Erzepki/Lesław Markowicz – Dorota Stadnicka/Jan Rafalski 6:3 6:3

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x