Senior Games 2014 BRYDŻ – Arcymistrzowie i…amatorzy

Turniej brydża sportowego odbywa się w gościnnych progach BWA. W czterech turniejach startuje około 60 zawodniczek i zawodników. Nie brakuje arcymistrzów, ale są osoby, które grają od czasu do czasu, a tu mają okazję sprawdzić swe możliwości. Nie ma "ciśnienia" między sesjami trwaja dyskusje, tak jak w gronie przyjaciół.

– Rywalizacja jest ciekawa – mówi kierownik dyscypliny Leonard Jaskowiak, który w Olsztynie organizował duże kongresy. Ta impreza ma nieco inny charakter. Nie ma takiej presji, z gry można czerpać przyjemność. Żałuję tylko, że nie zjawili się awizowani wcześniej brydżyści innych krajów, nawet egzotycznych na przykład Indonezji. Ale to już nie od nas zależało.

Wieczorny turniej otwarcia na impy wygrała para Marek Nasiłowski/Ireneusz Jagielski, którzy zwyciężyli też w grupie 2. Wyprzedzili Janusza Gomolińskiego i Sławomira Wrzoska (pierwsi w grupie 3) oraz Remigiusza Graczyka i Tomasz Stopierzyńskiego (2 miejsce w gr. 2). Triumfatorami grupy 1 zostali Stanisław Bezdziecki i Jerzy Szczepański. Okazji do rewanżu nie zabraknie, prowadzona jest również klasyfikacja długofalowa, uwzględniająca efekty gry we wszystkich turniejach.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

brydż sportowy Olsztyn Senior Games 2014

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x