Senior Games 2014 – Żelazne płuca Rosjanki

Dla wielu zawodniczek i zawodników zawody Warmia Mazury Senior Games są jednym z głównych punktów w kalendarzu startów. Radości z przyjazdu do Polski w tym roku nie ukrywa Margarita Kun. Rosjanka bierze udział w zawodach pływackich i o WMSG wypowiada się w samych superlatywach.

Przyjechała z Lipiecka – miejscowości położonej ok. 500 km od Moskwy. Ma 73 lata, nadal jest aktywna i zdobywa różne trofea. Mało tego, Rosjanka bije co rusz nowe rekordy. Na swoim koncie ma wiele tytułów mistrzyni Rosji, pobiła też ponad 100 rekordów swojego kraju, jest mistrzynią Europy. Jej ostatnim osiągnięciem jest rekord na 1500 metrów. – Uwielbiam przyjeżdżać do Olsztyna na Warmia Mazury Senior Games. Całe zawody są świetne zorganizowane, atmosfera jest cudowna, a obiekty na których startujemy nie mają sobie równych. To jedna z najlepiej zorganizowanych imprez tego typu na świecie – zachwyca się polską imprezą Margarita Kun i od razu też tłumaczy dlaczego. Byłam na zawodach mistrzostw świata, gdzie startowało 12000 zawodników i zawodniczek, a organizowane było to na dwóch basenach. Wszędzie był tłum ludzi, gwar i hałas, człowiek się bardzo źle w takich warunkach czuł. Tutaj jest zupełnie inaczej i w spokoju można startować, a później cieszyć się atmosferą zawodów i wypoczywać – zaznacza Rosjanka.

73-letnia Kun zapewnia, że to nie jest jej ostatnie słowo w polskich zawodach. – Byłam dwa lata temu, jestem teraz i jeśli zdrowie pozwoli chcę przyjechać tu na kolejną edycję – zapewnia Margarita Kun.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Olsztyn pływanie senior games 2914

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x