Senioriada jako prolog Senior Games 2014 – Aktywność receptą na optymizm

Studenci Uniwersytetów Trzeciego Wieku uczestniczą w „Senioriadzie”. Impreza jest częścią projektu Warmia Mazury Senior Games i odbywa się w Olsztynie. W sportowych zmaganiach, które trwają w stolicy regionu, biorą udział przedstawiciele UTW z całego województwa warmińsko-mazurskiego: Olsztyna, Elbląga, Działdowa, Giżycka, Iławy, Kętrzyna, Lidzbarka Warmińskiego, Morąga, Pasłęka, Mrągowa czy Nidzicy.

Uczestnicy zawodów biorą udział w zawodach pływackich na basenie, zawodach kajakowych, rajdzie rowerowym z elementami rywalizacji sportowej, turnieju tenisa stołowego oraz nordic walking (trasy spacerowe z elementami zawodów sprawnościowych)

Z kolei w sobotę (28 czerwca) w godz. 10-14.30 odbędzie się oficjalne zakończenie tegorocznej Senioriady (na Starym Mieście w Olsztynie). Podczas spotkania zaplanowano wspólny spacer z mieszkańcami, występy seniorów z W-M UTW z Olsztyna w ramach projektu „Pasje Artystyczne Seniorów”, – występy Chóru „Pasjonata”, Zespołu Literackiego oraz wystawa prac artystycznych, występy zespołów „RUCH i TANIEC” oraz bezpłatne badania poziomu cukru i ciśnienia krwi.

Organizatorem wydarzenia jest Warmińsko-Mazurski Uniwersytet Trzeciego Wieku w Olsztynie, Akademia Trzeciego Wieku przy MOK w Olsztynie oraz Jarocka Akademia Trzeciego Wieku w Olsztynie. Inicjatywę wspiera samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

{AdmirorGallery}senioriada28{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Działdowo giżycko iława Lidzbark Warmiński lubawa Morąg Mrągowo Nidzoca Olsztyn Orneta Pasłęk senior games 2914

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x