Trochę historii

W województwie warmińsko-mazurskim po raz drugi gościmy aktywnych seniorów z pokolenia 40+ oraz 45+. Organizacją tego typu przedsięwzięć zainteresowane są również inne państwa. Historia seniorskich zmagań sięga połowy lat 80-tych XX wieku. Wówczas to w USA grupa przyjaciół zorganizowała się by aktywnie spędzić wolny czas. W kolejnych latach rywalizacja seniorów zagościła również w Europie.

Pierwsze zawody z cyklu Senior Games odbyły się 2009 roku w Holandii, w prowincji Zeeland. Zawodnicy rywalizowali w 17 dyscyplinach sportowych i siedmiu rekreacyjnych. W zawodach wzięło udział 1,9 tys. sportowców (w wieku 45-100 lat) z 32 krajów. Dyrektorem Senior Games na całą Europę jest Ton Kienhuis.

Pomysł organizacji imprezy został przywieziony przez samorządowców z Iławy, którzy przedstawili go przedstawicielom Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W 2012 roku projekt został zrealizowany w czterech miasta Warmii i Mazur (Olsztyn, Iława, Lidzbark Warmiński, Orneta). Zawodnicy toczyli boje w 11 dyscyplinach sportowych oraz czterech rekreacyjnych. Wiele cennych wskazówek związanych z organizacją udzielili wówczas Holendrzy. Obecnie to region Warmii i Mazury będzie przekazywał wskazówki innym państwom. W tegorocznych zmaganiach biorą bowiem udział przedstawiciele Grecji oraz Węgier, którzy chcieliby w niedalekiej przyszłości organizować zmagania dla dojrzałych sportowców.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Warmia Mazury Senior Games

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x