Warmia Mazury Senior Games na mecie – Medale to tylko symbol…

Przez tydzień emocjonowaliśmy się zmaganiami sportowców uczestniczących w Warmia Mazury Senior Games 2012 dużym przedsięwzięciu samorządu województwa warmińsko-mazurskiego. Były pierwsze w Polsce zawody dedykowane sportowcom-seniorom po 45 roku życia rozgrywane na obiektach Olsztyna, Iławy, Lidzbarka Warmińskiego, Ornety i Naterek. Wystartowało w nich łącznie ponad 1500 uczestników z 14 krajów, którzy łącznie zdobyli ponad 1700 medali. Wywalczone w pocie czoła krążki to piękny symbol, ale najważniejsza jest chęć uprawiania sportu w tym wieku.Uroczystość w Amfiteatrze im. Czesława Niemena, była tez okazja do pogratulowania naszym medalistom Paraolimpiady.

 

W jednym czasie i miejscu spotkały sie osoby, które kochaja sport i mimo pewnych ograniczeń (wiek, niepełnosprawność) udowodniły, że takich barier nie ma. Jest natomiast chęć przekonania , że wysiłek fizyczny i rywalizacja pomagaja wygrywać z własnymi słabościami, sa źródłem ogromnej satysfakcji. Sport łączy, należy go potrzegać w różnych wymiarach i szanować każdego zawodnika. Takie przesłanie jest sensem organizacji Igrzysk paraolimpijskich, a także imprez weteranów czyli Warmia Mazury Senior Games.

Siedmiodniowe zawody okazały się wielkim sukcesem organizacyjnym. Zawodnicy m.in. z Rosji, Liwy, Estonii, Ukrainy, Niemiec, Holandii, USA, Hiszpanii i Polski rywalizowali w 11 wybranych dyscyplinach sportowych (pływanie, żeglarstwo, piłka nożna, brydż sportowy, lekkoatletyka, tenis stołowy, piłka siatkowa halowa, siatkówka plażowa, tenis ziemny, badminton i golf) oraz w trzech dyscyplinach rekreacyjnych: maratonie rowerowym, strzelaniu do rzutków oraz zawodach strzeleckich. W zawodach startować mogli zarówno sportowcy-amatorzy, jak i profesjonaliści. Jedynym warunkiem było ukończenie 45 lat w dyscyplinach indywidualnych i 40-tu w zespołowych.

Zmagania weteranów były często niezwykle emocjonujące i zacięte i udowodniły, że uprawianie sportu w każdym wieku jest możliwe i ekscytujące. Dobitnie pokazał to najstarszy uczestnik Warmia Mazury Senior Games Lucjan Prządo. Osiemdziesięciodwulatek z powodzeniem startował w kilku konkurencjach pływackich rozgrywanych na nowym olimpijskim basenie Aquasfera w Olsztynie. Wśród kobiet wspaniałą kondycja fizyczną popisała się Janina Fijałkowska (rocznik 1936), która wygrała chód na 5000 m.
– Trenować zaczęłam, gdy skończyłam 62 lata. Wtedy pierwszy raz wystąpiłam w biegu na 100 m. Moim drugim występem były otwarte zawody weteranów, a potem Maraton Warszawski – mówi pani Janina. – Jestem bardzo zadowolona, świetnie spisali się ludzie odpowiedzialni za organizację oraz wolontariusze. Gdybym miała oceniać to dałabym piątkę z plusem – ocenia lekkoatletka.

Wspaniała atmosfera, świetna frekwencja zarówno uczestników, jak i widzów oraz wzorowa organizacja zawodów pozwalają mieć nadzieję, że projekt będzie kontynuowany i na stałe wpisze się do kalendarza imprez sportowych rozgrywanych na Warmii i Mazurach

{AdmirorGallery}fosa15{/AdmirorGallery}

Strona: Warmia Mazury Senior Games 2012

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x