Wielkie otwarcie Warmia Mazury Senior Games – Pomysł na życie

Spotkania ze znakomitymi sportowcami, uroczyste zapalenie znicza olimpijskiego, koncert zespołu Enej – na otwarciu międzynarodowych zawodów Warmia Mazury Senior Games 2012 nie może Cię zabraknąć! Początek spotkania w olsztyńskiej hali Urania w poniedziałek (10 września) o godz. 18, Wstęp wolny. To właśnie w stolicy Warmii i Mazur rozpoczną się kilkudniowe zmagania dla osób 45+, stąd bardzo uroczysta oprawa otwarcia.

 

W Uranii spotkają się znani sportowcy, byli olimpijczycy, z którymi będzie można porozmawiać i zdobyć cenny autograf. Wśród nich Jacek Wszoła – lekkoatleta, uczestnik igrzysk w Montrealu i Moskwie, ambasador projektu Warmia Mazury Senior Games. Na scenie wystąpią też znane olsztyńskie zespoły: Enej oraz Zespół Pieśni i Tańca Kortowo, podczas uroczystości nie zabraknie również przedstawicieli ministerstw, samorządowców i organizatorów zawodów.

Uroczystość w Uranii to symboliczne rozpoczęcie zmagań seniorów na nowoczesnych obiektach w miejscowościach Warmii i Mazur. Do 16 września w Olsztynie, Iławie, Lidzbarku Warmińskim, Ornecie i Naterkach kilkuset zawodników – byłych profesjonalistów i amatorów – rywalizować będzie w jedenastu konkurencjach: żeglarstwie, pływaniu, brydżu sportowym, siatkówce, piłce nożnej, golfie, siatkówce plażowej, tenisie stołowym, lekkiej atletyce, tenisie ziemnym i badmintonie.  Wszyscy chętni będą mogli wziąć też udział w trzech dyscyplinach rekreacyjnych: maratonie rowerowym, strzelaniu do rzutków i w zawodach strzeleckich.

Warmia Mazury Senior Games to jednak nie tylko sportowa rywalizacja, ale i imprezy dodatkowe. Wszystkie informacje o imprezie znajdują się na stronie internetowej www.SeniorGames2012.org.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x