Finał PE Juniorek Oberstdorf 2015 – Kamila Stormowska wśród najlepszych

W Oberstdorfie odbyły się finałowe zawody Pucharu Europy Juniorów w short tracku. Już sam fakt zakwalifikowania się do tej imprezy trzech reprezentantek województwa warmińsko-mazurskiego:Kamili Stormowskiej i Weroniki Surowiec (Orzeł Elbląg) i Wiktorii Dobreńko (WMKS Olsztyn) był dużym sukcesem. Kamila poszła za ciosem. Zdobyła dwa srebrne medale w wieloboju i na 1000 m, potwierdzając swój duży talent.

W imprezie startowała cała czołówka europejska (zawodniczki z Czech, Holandii, Szwecji, Ukrainy, Włoch, Niemiec, Węgier, Belgii i Polski) i tak doskonałe wyniki w tym towarzystwie zasługują na szczególna uwagę.

Przypomnijmy, że Kamila Stormowska jest w tym sezonie zwyciężyła w Mistrzostwach Polski Młodziczek (4 medale złote i 2 srebrne) i jest najmłodszą medalistką Mistrzostw Polski Seniorek (1 medal srebrny i 1 brązowy w sztafecie).

Pozostałe dwie zawodniczki zajęły dalsze miejsca, ale zdobyte doświadczenie na pewno się przyda. Poza tym reprezentowanie kraju w europejskiej imprezie to wielki zaszczyt.