I edycja Danubia Series w Rumunii – Były nasze akcenty

W miniony weekend na lodowisku w rumuńskiej miejscowości Miercurea Ciuc odbyła się pierwsza w nowym sezonie edycja zawodów w short tracku z cyklu Danubia Cup. W stawce 150 zawodników wystartowało czworo reprezentantów naszego regionu, którzy na co dzień kształcą się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku, ale są zawodnikami: Warmińsko-Mazurskiego Klubu Sportowego Olsztyn i Orła Elbląg. Najlepiej, zgodnie zresztą z oczekiwaniami, spisał się Sebastian Kłosiński (Orzeł), który zdobył trzy medale.

Elblążanin w kategorii wiekowej Junior A wywalczył jeden złoty i dwa brązowe krążki. Był trzeci na dystansie 1500m, pierwszy na 500 metrów, czwarty na 1000 metrów, co dało mu w wieloboju trzecią lokatę.
Natomiast jego kolega klubowy Michał Domański także w kategorii Junior A był dziesiąty na dystansach: 1500m i 500 metrów oraz osiemnasty na 1000 metrów. W wieloboju został sklasyfikowany na 13 pozycji.

Dziewczętom z Olsztyna nie udało się stanąć na podium. Paulina Uchman w kategorii junior A zajęła w wieloboju dziewiąte miejsce, a Hanna Olszewska (junior B) była trzynasta, trochę poniżej oczekiwań.

Był to pierwszy start naszych specjalistów w short tracku Pojechali do Rumunii prosto ze zgrupowania w Grecji. W październiku na Łotwie druga impreza już z większym udziałem zawodników Warmii i Mazur, a w listopadzie – trzecia. Gospodarzem będzie Elbląg, szykuje się więc w naszym regionie prawdziwe święto dla tej dyscypliny.

Jeśli chodzi o zawody krajowe to najbliższy start za dwa tygodnie w Sanoku. Reprezentanci Warmińskiego Klubu Sportowego i Orła zamieniają więc wrotki na łyżwy, ale jeszcze nie tak całkiem, bowiem w najbliższy weekend w Giżycku odbędą się ostatnie tego lata zawody wrotkarskie.

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x