Michał Misha Sulinowski carpe diem! – Rolki i mnóstwo innych rzeczy…

Freestyle slalom skating to dyscyplina sportowa uprawiana przez Michała Mishę Sulinowskiego. Kilka razy pisałem o tym, jak z kolegami z BlueBear Team z Kętrzyna czy z Koleżankami z Rzeszowa propagują nową dyscyplinę sportu nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Dzisiaj jest okazja, by powiedzieć o dokonaniach Michała, bo sezon roku 2012 dobiega końca, a to, czego dokonał 16-latek z Kętrzyna, jest godne zakomunikowania szerszej publiczności. O fascynacjach Mishy , wspaniałych wynikach i dokonaniach nie tylko w sporcie pisze Jerzy Pruszyński.

 

Jeśli coś robisz, rób to z pasją. Marzenia są po to, by się spełniały. Takie to niby oczywiste, ale kiedy chcemy wskazać ludzi, którym sztuka realizacji marzeń się udała, to zbyt wielu przykładów podać nie możemy. Chcę poszerzyć listę marzycieli, których można stawiać za wzór do naśladowania. Carpe diem – chwytaj chwilę, dzień całymi garściami. Luźne tłumaczenie sentencji Horacego znajduje pełne odbicie w życiu Michała.

Zainteresowań mnóstwo: pen spinning (kompletnie zbyteczna czynność kręcenia długopisem, ale spróbujcie to zrobić), tańczenie popingu, nagrywanie i montaż filmów… – nad resztą nie będę się rozwodzić, bo właściwie pasja jest jedna – rolki

Przypomnę zatem, że po dwóch latach wytężonego treningu w UKS Olimp Kętrzyn sekcji rolkarskiej BlueBear w październiku ubiegłego roku Michał został przyjęty do SEBA TEAM POLAND. Francuski producent rolek organizuje zespoły narodowe na całym świecie. Dostać się do takiego zespołu nie jest łatwo, być finansowanym jest bardzo trudno, a przebić się przez konkurencję 1200 zawodników sklasyfikowanych w rankingu ogólnoświatowym wymaga perfekcji, profesjonalizmu i pasji. W lutym 2012 Michał wygrywa zawody w czeskim Prerov. Udany występ na prestiżowych zawodach w Paryżu. Wysoka lokata na Battle Warsaw. Zaproszenie na festiwal sportów do włoskiej Ancony. Tu wygrane zawody w dwóch konkurencjach. Prosto z Włoch lot do Berlina i zdobycie wicemistrzostwa Europy w konkurencji classie. Awans na 11 miejsce w rankingu światowym. Decyzja sponsora „Możesz lecieć na Skate London, a z Londynu na Mistrzostwa Świata do Chin”. W Anglii znowu na najwyższym stopniu podium.

Mistrzostwa Świata w Chińskim Lishui, piąte miejsce Michała w classicu i tytuł najbardziej kreatywnego zawodnika na świecie przyznany przez Federation Internationale Roller Skating. Po Chinach awans na 5 miejsce w rankingu światowym.

Koniec wakacji. Trzeba skupić się na nauce w nowej szkole. Po Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Kętrzynie Michał wybrał Technikum Informatyczne w Zespole Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej w Kętrzynie. Życzę powodzenia.

{AdmirorGallery}misha19{/AdmirorGallery}

Rolkarskich sukcesów mogłoby wystarczyć jak na jeden sezon. Jednak ludzie tacy jak Misha nie spoczywają na laurach. Są zawody we włoskim Busto i jest kurs sędziego międzynarodowego. Krótkie pertraktacje ze sponsorem, rozmowy z nauczycielami i lot do Włoch. Kurs sędziowski w języku angielskim zdaje 50% uczestników. Krótki sms do trenera „Jestem sędzią”. Odpowiedź „Gratuluję”. Po kursie zawody, na których nie mogło zabraknąć najlepszych. Misha pokonuje w dwóch konkurencjach francuskiego kolegę Alexandra Claris’a, a zdobyte punkty pozwalają na kolejny awans w rankingu światowym. Wiadomość o nowym rankingu przychodzi na zawodach w Krakowie, gdzie jest wraz z kolegami i koleżankami z BlueBear i z Rzeszowa. Cały wieczór czekamy w Galerii Krakowskiej na występ Mishy, Klaudii i Magdy w „Mam talent”, a tu proszę jeszcze niespodzianka. Michał Misha Sulinowski zajmuje trzecie miejsce na świecie w rankingu WSSA.

Zaraz zawody w Rzeszowie, potem Mistrzostwa Polski w Warszawie i 2012 przejdzie do historii. Jeszcze z BlueBear pokazy dla osób niepełnosprawnych w Karolewie i w Kolnie, otwarcie skateparku w Węgorzewie, prezentacja nowej ciężarówki Volvo FH w Warszawie i natychmiast jako SEBA TEAM na pokazy w Radomiu. i cdn

Niesamowita przygoda, poznane miejsca, zawarte przyjaźnie, radość z sukcesów, nie poddawanie się po porażkach, zrealizowane marzenia, a do tego skromność, uśmiech dla każdego, odpowiedzialność, wysoka kultura osobista, kreatywność. Jak napisał Michał na facebooku „nie ma tyle miejsca na fb, by wymienić wszystkich, którym chciałbym podziękować”.

Życzymy dalszych sukcesów i równie udanego sezonu 2013.

Od redakcji: Jako portal poświęcony dokonaniom sportowców z Warmii i Mazur jesteśmy z jednej strony zafascynowani, z drugiej dumni. Nie raz powtarzamy, że trzeba szukać swego miejsca, przede wszystkim realizować marzenia, bo wtedy życie nabiera sensu, Nieważne, gdzie się mieszka, skąd się pochodzi, najważniejsze to mieć zainteresowania, a gdy dochodzi do tego talent, z którego umie się korzystać świat może być piękny. MIsha to udowadnia. Przecież każdy z Was ma taką szansę w swojej dziedzinie…

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x