Mistrzostwa Polski UKS-ów Toruń 2011 – 50 medali to przekracza wyobraźnię

50 medali, w tym 22 złote zdobyli łyżwiarze Orła Elbląg i Warmińsko-Mazurskiego Klubu Sportowego Olsztyn w Mistrzostwach Uczniowskich Klubów Sportowych w Toruniu. Elblążanie wywalczyli  14 złotych, 12 srebrnych i 1 brązowy. Olsztynianie po osiem z każdego kruszca. Dorobek doprawdy imponujący, ale raczej oczekiwany, bowiem w tych grupach wiekowych prowadzone jest u nas bardzo szerokie szkolenie i to na najwyższym poziomie. Lodowisko Tor -Tor gościło najmłodszych adeptów łyżwiarstwa szybkiego na torze krótkim. W zawodach wzięło udział 100 zawodników i zawodniczek z 7 klubów sportowych ).

Medale wywalczyli:

Orzeł Elbąg

Złote:

Marika Surowiec na dystansie 1000m, 777m, 500m i klasyfikacji wieloboju;

Weronika Surowiec na dystansie  777m, 500m, 333m  i klasyfikacji wieloboju;

Krystian Giszka na dystansie 500m, 333m, 222m i klasyfikacji wieloboju

Sztafeta Juniorek C na dystansie 2000m w składzie Marika Surowiec, Dorota Kisielewska i Aniele Dymiszkiewicz;

Sztafeta Juniorek C na dystansie 2000m w składzie Weronika Surowiec, Kamila Stormowska i Kamila Stankiewicz;

Srebrne:

Dorotka Kisielewska na dystansie 1000m, 777m, 500m i klasyfikacji wieloboju;

Michael Popov  na dystansie 1000m, 777m, 500m i klasyfikacji wieloboju;

Brązowe:

Sztafeta Juniorów E  na dystansie 2000m w składzie Jędrzej Borowiecki, Michał Duda i Krzysztof Reindl;

Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy Olsztyn

Złote

Anna Dałek na dystansie: 500 m, 333 m i wielobój

Wiktoria Dobreńko na dystansie 222 m

Jakub Moroz na dystansie: 1000 m 500 m 777 m i wielobój

Srebrne

Wiktoria Dobreńko na dystansie 500 m, 333 m i wielobój

Anna Dałek na dystansie 222 m

Adam Przybylak na dystansie 500 m 333 m, 222 m i wielobój

Brązowe

Paulina Janowiak  na dystansie 1000 m, 500 m i wielobój

Patrycja Henkiel na dystansie 500 m 333 m 222 m i wielobój

Sztafeta juniorek D+E 1000 m w składzie: Anna Dałek, Patrycja Henkiel, Wiktoria Dobreńko

Wyniki na dystansach

Juniorki E 500 metrów

1 Anna DAŁEK 01 Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy 1:02.001

2 Wiktoria DOBREŃKO 01 Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy 1:02.119

3 Patrycja HENKIEL 01 Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy 1:02.637 PB

……………………………………………………………………………………………………….

4 Natalia BACZUL 01 Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy 1:12.833

5 Julia KĄCZKOWSKA 01 Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy 1:14.733 PB

8 Zuzanna KACZOREK 01 Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy 1:20.809 PB

9 Julia DEJNEKA 02 Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy 1:26.362 PB

10 Weronika KUNYSZ 01 Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy 1:32.103

11 Katarzyna REINDL 04 KS ORZEŁ Elbląg (WMZ) 1:37.907 PB

12 Wiktoria SZEFLER 00 KS ORZEŁ Elbląg (WMZ) 1:54.358 PB

Juniorki E 222 m

1 Wiktoria DOBREŃKO 01 Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy 27.546 PB

2 Anna DAŁEK 01 Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy 27.877 PB

3 Patrycja HENKIEL 01 Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy 28.978 PB

…………………………………………………………………………………….

6 Natalia BACZUL 01 Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy 32.831

7 Julia DEJNEKA 02 Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy 34.936 PB

8 Julia KĄCZKOWSKA 01 Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy 35.103

Juniorki E 333 m

1 Anna DAŁEK 01 Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy 40.732 PB

2 Wiktoria DOBREŃKO 01 Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy 40.914

3 Patrycja HENKIEL 01 Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy 42.058 PB

……………………………………………………………………………

5 Natalia BACZUL 01 Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy 47.918 PB

6 Julia KĄCZKOWSKA 01 Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy 49.176

7 Julia DEJNEKA 02 Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy 50.265

Juniorzy E 500 m

1 Krystian GISZKA 00 KS ORZEŁ Elbląg (WMZ) 56.242 PB

2 Adam PRZYBYLAK 01 Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy 1:06.445

3 Dawid SZTAMPKE 00 UKS Błyskawica Domaniewice (LDZ) 1:07.360 PB

……………………………………………………………………………………………

4 Krzysztof REINDL 02 KS ORZEŁ Elbląg (WMZ) 1:12.478 PB

7 Michał DUDA 02 KS ORZEŁ Elbląg (WMZ) 1:10.635 PB

8 Jędrzej BOROWIECKI 02 KS ORZEŁ Elbląg (WMZ) 1:30.970 SB

9 Olivier DOBREŃKO 04 Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy 1:31.436 PB

Juniorzy E 222 m

1 Krystian GISZKA 00 KS ORZEŁ Elbląg (WMZ) 26.382

2 Adam PRZYBYLAK 01 Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy 28.369

3 Dawid SZTAMPKE 00 UKS Błyskawica Domaniewice (LDZ) 38.422

……………………………………………………..

4 Michał DUDA 02 KS ORZEŁ Elbląg (WMZ) 42.830

6 Krzysztof REINDL 02 KS ORZEŁ Elbląg (WMZ) 33.371

8 Jędrzej BOROWIECKI 02 KS ORZEŁ Elbląg (WMZ) 36.554

Juniorzy E 333 m

1 Krystian GISZKA 00 KS ORZEŁ Elbląg (WMZ) 38.014 PB

2 Adam PRZYBYLAK 01 Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy 40.626 PB

3 Kacper GRABOWICZ 01 UKS Błyskawica Domaniewice (LDZ) 44.945

…………………………………………………….

4 Krzysztof REINDL 02 KS ORZEŁ Elbląg (WMZ) 47.071 PB

5 Michał DUDA 02 KS ORZEŁ Elbląg (WMZ) 45.937

7 Jędrzej BOROWIECKI 02 KS ORZEŁ Elbląg (WMZ) 55.570

Juniorki D 777 m

1 Weronika SUROWIEC 99 KS ORZEŁ Elbląg (WMZ) 1:26.913

2 Kamila STORMOWSKA 00 KS ORZEŁ Elbląg (WMZ) 1:28.500

3 Julia ROGACEWICZ 99 Stoczniowiec Gdańsk (POM) 1:29.090 PB

………………………………………………………………………………………………….

6 Kamila STANKIEWICZ 99 KS ORZEŁ Elbląg (WMZ) 1:44.346 PB

Juniorki D 333 m

1 Weronika SUROWIEC 99 KS ORZEŁ Elbląg (WMZ) 35.885 PB

2 Kamila STORMOWSKA 00 KS ORZEŁ Elbląg (WMZ) 37.355 PB

3 Julia ROGACEWICZ 99 Stoczniowiec Gdańsk (POM) 37.918 PB

………………………………………………………………………………………………..

5 Sandra SZULC 00 Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy 43.537

7 Kamila STANKIEWICZ 99 KS ORZEŁ Elbląg (WMZ) DNS

Juniorki D 500 m

1 Weronika SUROWIEC 99 KS ORZEŁ Elbląg (WMZ) 52.898 PB

2 Kamila STORMOWSKA 00 KS ORZEŁ Elbląg (WMZ) 53.592 PB

3 Julia ROGACEWICZ 99 Stoczniowiec Gdańsk (POM) 56.789

………………………………………………………..

5 Sandra SZULC 00 Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy 1:06.018 PB

7 Kamila STANKIEWICZ 99 KS ORZEŁ Elbląg (WMZ) 1:06.902 PB

Juniorki C 1000 m 

1 Marika SUROWIEC 98 KS ORZEŁ Elbląg (WMZ) 1:47.773

2 Dorota KISIELEWSKA 97 KS ORZEŁ Elbląg (WMZ) 1:48.654

3 Paulina JANOWIAK 96 Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy 1:50.896 PB

……………………………………………………………………….

8 Aniela DYMISZKIEWICZ 97 KS ORZEŁ Elbląg (WMZ) 1:58.690

11 Karolina BOROWIECKA 96 KS ORZEŁ Elbląg (WMZ) 2:24.854

Juniorki C 500 m

1 Marika SUROWIEC 98 KS ORZEŁ Elbląg (WMZ) no time

2 Dorota KISIELEWSKA 97 KS ORZEŁ Elbląg (WMZ) no time

3 Paulina JANOWIAK 96 Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy no time

………………………………………………………………

8 Aniela DYMISZKIEWICZ 97 KS ORZEŁ Elbląg (WMZ) 58.176

Juniorki C 777 m

1 Marika SUROWIEC 98 KS ORZEŁ Elbląg (WMZ) 1:21.425 PB

2 Dorota KISIELEWSKA 97 KS ORZEŁ Elbląg (WMZ) 1:21.672 PB

3 Marcelina GREJNER 98 MKS Błyskawica Toruń (KPO) 1:23.263 PB

……………………………………………………………………………………………………………..

4 Paulina JANOWIAK 96 Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy 1:23.320 PB

Juniorzy C 1000 m

1 Jakub MOROZ 98 Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy 1:45.295

2 Michael POPOV 97 KS ORZEŁ Elbląg (WMZ) 1:45.863

3 Dawid SOBCZAK 97 UKS Orlica Duszniki Zdrój (DOL) 1:47.223 PB

Juniorzy C 500 m

1 Jakub MOROZ 98 Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy NOTIME

2 Michael POPOV 97 KS ORZEŁ Elbląg (WMZ) NOTIME

3 Dawid SOBCZAK 97 UKS Orlica Duszniki Zdrój (DOL) NOTIME

Juniorzy C 777 m

1 Jakub MOROZ 98 Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy 1:20.075 PB

2 Michael POPOV 97 KS ORZEŁ Elbląg (WMZ) 1:20.105 PB

3 Dawid SOBCZAK 97 UKS Orlica Duszniki Zdrój (DOL) 1:30.763

1000 m szt. juniorki D+E-Serie

1 KS ORZEŁ Elbląg (WMZ) 1:47.526 (Kamila STANKIEWICZ 99 Kamila STORMOWSKA 00 Weronika SUROWIEC 99)

2 Stoczniowiec Gdańsk (POM) 1:56.707

3 Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy 1:59.411 ( Anna DAŁEK 01 Patrycja HENKIEL 01 Wiktoria DOBREŃKO)

…………………………………………………………………….

 

4 Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy 2:15.887 ( Julia KĄCZKOWSKA 01 Natalia BACZUL 01 Sandra SZULC 00)

5 Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy 2:40.329 ( Julia DEJNEKA 02 Weronika KUNYSZ 01 Zuzanna KACZOREK 01)

1000 m szt. juniorów D+E-Serie

1 UKS Orlica Duszniki Zdrój (DOL) 1:49.750

2 UKS Błyskawica Domaniewice (LDZ) 2:19.075

3 KS ORZEŁ Elbląg (WMZ) 2:21.503 (Krystian GISZKA 00 Krzysztof REINDL 02 Michał DUDA 02)

2000 m szt juniorek C-Serie

1 KS ORZEŁ Elbląg (WMZ) 3:28.749 (Aniela DYMISZKIEWICZ 97 Dorota KISIELEWSKA 97 Marika SUROWIEC 98)

2 MKS Błyskawica Toruń (KPO) 3:33.140

3 Stoczniowiec Gdańsk (POM) 4:08.099

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x