Na krótkim torze w Nowym Targu – Kwartet z medalami

Tym razem cykliczne ogólnopolskie zawody rankingowe w short tracku odbyły się w Nowym Targu. Duża odległość skłoniła trenerów dwóch sekcji z naszego regionu do wysłania tylko starszych łyżwiarzy. Starszych, to nie znaczy starych, bowiem jeszcze wszyscy występują w kategoriach juniorskich. Oczywiście najlepszym z czworga był Sebastian Kłosiński z Orła Elbląg, który wygrał i wielobój i oba dystanse w kategorii juniorów A.

Trzecie miejsce w ogólnej klasyfikacji tej samej grupy wiekowej zajął Michał Domański (Orzeł Elbląg), dodatkowo drugi na 500 metrów. Startowały też juniorki. W grupie B Natalia Kłosińska (Orzeł Elbląg) wywalczyła czwartą lokatę (była druga na 500 m), a Paulina Uchman (Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy Olsztyn) w kategorii A również była czwarta w wieloboju i trzecia na 500 metrów.

Nazajutrz rozegrano Puchar Polski, już bez podziału na grupy wiekowe. Na podium znalazł się tylko Sebastian Kłosiński – trzeci w wieloboju i zwycięzca dystansu 1000 metrów.