Ogólnopolskie Zawody Rankingowe (2) Giżycko 2021 – Świetny występ gospodarzy

W miniony weekend (23/24 października) w Giżycku odbyły się drugie w tym sezonie Ogólnopolskie Zawody Rankingowe w short tracku. Gospodarzem imprezy był miejscowy UKS Short Track MOSiR sekcja stosunkowo młoda, która w ciągu kilku sezonów dołączyła do ścisłej czołówki krajowej. Wystąpili też łyżwiarze dwóch pozostałych klubów z Warmii, Mazur i Pomorza: KS Orzeł Elbląg i WMKS Olsztyn.

Zawodnicy z Giżycka bardzo serdecznie przyjął uczestników , ale na lodzie nie zastosował taryfy ulgowej, udowadniając swój coraz większy potencjał. Zacznijmy od najmłodszych. W grupie juniorka F srebro na dystansie 111 metrów zdobyła Julia Uszyłło (Giżycko), zajmując trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej. Chłopcy grupy E i F startowali razem, w rywalizacji najmłodszych Stanisław Piątek (Giżycko) był drugi. W kat. juniorka E dominacja łyżwiarek UKS Short Track MOSiR Giżycko był przygniatająca. Najlepszą zawodniczka okazała się Julia Wawer, triumfatorka wyścigów na 500m i 222 m, druga na 333 m Tuż za nią w generalce uplasowała się Zofia Piatek – trzecia na 500 m i druga na 222 m. Dodatkowo Agnieszka Słowikowska zdobyła brąz na 222 m. W grupie junior D trzeci w klasyfikacji ogólnej Łukasz Piątek (Giżycko) wywalczył srebrny krążek na 1000 m i brązowy na 500 m. W grupie Juniorka C Amelia Nowakowska (Orzeł Elbląg) zajęła w zawodach trzecie miejsce zdobywając srebro na 1000 m i brąz na 500 m. Michalina Wawer z Giżycka była druga na 1500 m.

W pozostałych grupach godnie reprezentowali nas elblążanie. W kat. junior C Tymoteusz Hryniewicz był trzeci w klasyfikacji ogólnej i trzeci na 500 m. Michał Krause zdobył brąz na 1500 m, podobnie Oskar Sokołowski na 1000 m. W kategorii seniorów z bardzo dobrej strony pokazał się Jędrzej Borowiecki: pierwszy na 500 m i drugi na: 1500 m, 1000 m i w generalce.

Ponadto zawodnicy z Giżycka zdobyli dwa medale w sztafetach mieszanych (złoto i brąz), srebro wywalczyła najmłodsza sztafeta występująca pod szyldem ; Warmińsko-Mazurskie.